Kanados kanapių akcijų rinka. Su kuo rūkomos akcijos?

Investavime, kaip ir krepšinyje, norint, kad pasikeistų skaičiai tablo lentelėje, reikia žiūrėti į aikštelę, o ne į tablo.
W,Buffett

Kanados kanapių rinka

Kanadoje ir kai kuriose JAV valstijose legalizuojant rekreacinį kanapių auginimą ir vartojimą, Šiaurės Amerikoje prasidėjo tikras investavimo į “kanapių akcijas” bumas.

Kol kas Kanada yra lyderė pagal listinguojamas kanapių kompanijas akcijų biržoje. Tokiu būdu investuotojai pakankamai lengvai gali investuoti į šį itin sparčiai augančią rinką.

Vienos kompanijos ieško būdų, kaip palengvinti marihuanos vartojimą, kitos užsiima jų auginimu. Viso jos siekia pakeisti požiūrį į kanapes ir šiandien kuria naują pramonės šaką.

***

Trumpai susipažinimui peržvelkime, kokį mes pasirinkimą turime rinkoje. Rinka yra labai dinamiška, susijungimai ir pirkimai aktyvūs šioje rinkoje.

“Cannabusiness” yra viena labiausiai kylančių rinkų šiais metais. Bet rasti tinkamas kompanijas investacvimui nėra taip paprasta.

Liberty Health Sciences duomenimis Kanados medicininės marihuanos rinka siekia $400 mln. Tuo tarpu Floridos rinka siekia net $810 mln. Tačiau vartotojų skaičius Kanadoje tris kartus didesnis.

Prognozuojama, kad 2020 metais vartotojų skaičius Kanadoje ir Floridoje susilygins ir sieks 450 000.


Aphria (TSX:APH)

Kanados kanapių akcijų rinka. Su kuo rūkomos akcijos?
Šaltinis: Aphria

Anksčiau ši kompanija vadinosi Black Sparrow Capital Corp. Ši Kanados kompanija gamina ir pardavinėja medicininę marihuaną mažmeniniais ir didmeniniais kanalais. Turi savo on-line parduotuvę. Parduoda prekes kitiems licencijuotiems pardavėjams.

Prekiaujama Kusawa, Tamaracouta, Panache, Churchill ir Iroquois kanapių rūšių produktais, tame tarpe ir aliejais. Kompanija lėšų skiria tyrimams.

Kanapių aliejai Champlain, Rideau ir Capilano pardavinėjami 60 ml. talpos buteliukuose.

Dukterinė bendrovė Pure Natures Wellness Inc. specializuojasi medicininės kanapės produktų gamyba ir pardavimu, o Cannway Pharmaceuticals Ltd teikia pagalbines paslaugas veteranams ir pirmos pagalbos teikėjams.

Per Liberty Health Sciences įmonę kompanija pasiekdavo JAV rinkas. Tačiau dėl JAV licencijavimo taisyklių ir siekdama apsaugoti akcininkų interesus, kompanija pardavė šį savo turtą JAV.

Veikla pilnai licencijuojama.

Rinkos kapitalizacija apie 2.76 mlrd. dolerių.

Kompanijos finansiniai rodikliai:


Aurora Cannabis (TSX:ACB)

Aurora Cannabis kompanija giriasi, kad Rockies kalnų papėdėje jos 55 000 kvadratinių pėdų p

Kanados kanapių akcijų rinka. Su kuo rūkomos akcijos?

lote auginamos medicininės kanapės yra pačios geriausios pasaulyje.

Taip pat kanapės auginamos ir 800 000 kv. pėdų ploto hibridiniame šiltnamyje.

Pagrindinė kompanijos veikla yra džiovintų kanapių pardavimas. Klientai – Kanados piliečiai, vartojantys medicinines kanapes. Parduoda tiesiogiai arba per telefoninius užsakymus.

Bendrovė vykdo veiklą per savo dukterines įmones: Aurora Marijuana Inc, Aurora Cannabis Enterprises Inc, 1769474 Alberta Ltd, Australis Capital Inc, CanvasRx Inc ir 10094595 Canada Inc.

Rinkos kapitalizacija apie 5.35 mlrd. dolerių.

Kompanijos finansiniai rodikliai:


Canopy Growth (TSX:WEED)

Kanados kanapių akcijų rinka. Su kuo rūkomos akcijos?
Šaltinis: Canopy Growth

Canopy Growth laikoma didžiausia Kanados ir net pasaulio marihuanos akcinė bendrovė. Tai anksčiau buvusi Tweed Marijuana Inc. Pirmoji pasiekė didžiausią, $1 mlrd. rinkos kapitalizaciją.

Kompanija turi dukterines bendroves Tweed Inc., Bedrocan Canada Inc., Tweed Farms Inc. Su jomis gamina ir pardavinėja Kanadoje legalią marihuaną.

Pagrindiniai kompanijos prekės ženklai yra Tweed ir Bedrocan. Tweed yra licencijuota medicininė marihuana. Licencija dengia apie 168 000 kv. pėdų ploto Smiths Falls gamykla leidžia per metus paruošti apie 3 540 kg. medicininės marihuanos.

Bedrocan yra medicininio tipo kanapės. Jai priklauso 52 000 kv. pėdų auginimo patalpos Toronte.

Canopy Growth nuolatos ieško naujų prekybos partnerių užsienio rinkose.

Kompanijos akcijos taip pat kotiruojamos NYSE biržoje, ticket CGC.

Rinkos kapitalizacija apie 7.94 mlrd. dolerių.


MedReleaf (TSX:LEAF)

MedReleaf užsiima tiriamąja kanapių terapinio poveikio žmogaus organizmui veikla. Atlikdami genetinius tyrimus, kompanija tikisi

Kanados kanapių akcijų rinka. Su kuo rūkomos akcijos?
Šaltinis: Medreleaf.com

nustatyti, kokios kanapių medžiagos dozės gali reikėti konkrečiam pacientui.

Bendrovės akcijos biržoje pasirodė visiškai neseniai, 2017 metais, po didžiausių kanapių rinkos IPO, surinkusio net $100.7 mln. Nors kaina pirmą prekybos dieną ir krito -22%.

Bet tyrimų kompanija prekiauja džiovinta kanapių produkcija, milteliniais gaminiais, aliejiniais ir ne tik ekstraktais, aksesuarais.

Rinkos kapitalizacija buvo apie 2.86 mlrd. dolerių.

Šią kompaniją nusipirko ir padarė dukterine aukščiau aprašyta kompanija Aurora Cannabis.


Cronos Group Inc.  (TSX: CRON)

Cronos Group Inc. (anksčiau PharmaCan Capital Corp.) yra investicinė kompanija. Ji investuoja išimtinai į Kanados kompanijas, kurios jau turi ar siekia gauti licenciją veikti medicininės marihuanos sferoje.

Kompanija nesiekia būti strateginiu konkrečios kompanijos investuotoju. Ji siekia turėti nedaug akcijų, tačiau su valdymu teisėmis. (seeks to make minority investments with appropriate governance).

Pati kompanija taip pat yra registruota Kanadoje su pagrindiniu biuru Toronte.

Jau priklauso 100% Peace Naturals akcijų. Ši bendrovė gamina ir pardavinėja medicininę marihuaną, aliejus, turi 95 akrus dirbamos žemės.

Original BC yra dar viena dukterinė kompanija. Ši bendrovė turi 31 akrą dirbamos žemės, taip pat pardavinėja medicininę marihuaną.

Cronos Group Inc. turi 21.5% akcijų kompanijoje Whistler Medical Marijuana Company, Kuri taip pat veikia pagal licenciją ir prekiauja marihuana bei kitais kanapių produktais.

Kanados kanapių akcijų rinka. Su kuo rūkomos akcijos?
Cronos Group veiklos geografija.
Šaltinis: Thecronosgroup.com

Tilray Inc. skelbiasi esanti pasaulinė medicininių kanapių vystymo, auginimo, gaminimo ir prekybos kompanija. Jos pagrindinis tikslas yra tapti didžiausia šio sektoriaus kompanija pasaulyje.

Be abejo, jau gana nesunku šiuo metu apie tai kalbėti, nes yra pirmoji kompanija gavusi licenciją veikti šiame sektoriuje.

Kanados kanapių akcijų rinka. Su kuo rūkomos akcijos?
Šaltinis: Tilray.com

Šiuo metu kompanija aptarnauja dešimtis tūkstančių pacientų, fizinių asmenų, vaistinių, ligoninių, tyrimų bendrovių aštuoniuose šalyse: Australija, Naujioje Zelandija, Kanada, Vokietija, Portugalija ir kt.

Kompanijos akcijos listinguojamos NASDAQ biržoje. Ticker: TLRY. Kapitalizacija: apie 12 mlrd. dolerių.

***

Visos šios kompanijos priklauso Kanados marihuanos indeksui – Canadian Marijuana Index.

Tai pirmas akcijų penketukas indekse, kurių kapitalizacija viršija milijardą dolerių. Patį indeksą sudaro pirmaujančių Kanados kompanijų akcijos.

Pagrindinis indekso atrankos kriterijus yra veikla kanapių rinkoje ir turi akcijomis turi būti prekiaujama biržoje. Visos akcijos indekse sudaro vienodą svorį ir indeksas perbalansuojamas kas ketvirtį.

Todėl šis indeksas, drauge su JAV ir indeksu yra geri investiciniai gidai ieškant idėjų investuoti į medicininės kanapės rinką. Tik nepamirškime, kad ši veikla yra griežtai licencijuojama.

O nuo valdžios priklausantis verslas yra padidėjusi rizika investuotojams, todėl būkite labai atidūs!

Pilnai legalizuoti Kanados kanapių rinką tikimasi ne anksčiau 2018 m. spalio 17 d., kai bus priimtas, taip vadinamas, Kanapių aktas.


Konkrečių kanapių rinkos kompanijų analizę galima užsisakyti čia:

Facebook Komentarai
Patinka turinys? Palaikykite turinio kokybę Apie Investavimą Paprastai Patreon!

One thought on “Kanados kanapių akcijų rinka. Su kuo rūkomos akcijos?

Comments are closed.

%d bloggers like this: