Pašto ženklai per žemynus 2019

Pašto ženklų kolekcionavimas yra nuostabus dalykas. Visai nesvarbu, kur tu esi, nesvarbu, kuo tu domiesi, tačiau gali „pakeliauti“ po įvairias vietoves, sužinoti įdomias istorijas. Šiandien – šiais ir ankstesniais metais įvairiose pasaulio vietose išleisti įdomūs pašto ženklai.

Europa

Birželio 3 d. Vengrijos paštas išleido įdomų pašto ženklą, paminėdamas Periodinės cheminių elementų lentelės sukūrimo jubiliejų.

Ženklas įdomus tuo, kad jame pavaizduoti trys svarbūs dalykai. Tai pats lentelės kūrėjas, rusų chemikas Dmitrijus Ivanovičius Mendelejevas. Prieš jį matosi baltas lapas jo paties ranka surašyta originalia lentele. O kairėje matome jau modernią, šiais laikais naudojamą periodinę lentelę.

Pietų Amerika

Nors Arubos sala priklauso Karibų saloms, bet ji taip toli į pietus nutolusi, kad geografiškai laikoma Pietų Amerikos dalimi. O drauge su Bonaire ir Curaçao salomis sudaro ABC salų grupę, priklausančią Olandijos karalystei.

Ši 5 pašto ženklų serija išleista dar 2018 m. lapkričio mėn. Kiekvienas ženklas susijęs su ekologiškais energijos šaltiniais, parodydami, kaip Arubos sala sprendžia ekologijos problemas.

Pašto ženklai vaizduoja vėjo turbiną, fotoelemetų baterijas, elektromobilį, elektrinį miesto transportą ir dviračius.

Visos šios technologijos vaizduojamos Arubos gamtos fone: švarus mėlynas dangus, laukinė gamta ir vandenynas.

Afrika

Džibutis yra viena iš aktyviausiai pašto ženklus leidžianti šalis. Jau vien šiemet ji išleido per 200 ženklų. O šitas suvenyrinis pašto ženklų blokas, pasakojantis apie fauną, išleistas vasario 27 d. Šį kartą ženklai apie vorus, kurie daugeliui žmonių kelia baimę, nors tik nedaugelis iš jų yra pavojingi.

Šiame bloke su keturiais pašto ženklais pavaizduoti vorai iš skirtingų pasaulio vietų. Žymiausias voras yra pavaizduotas pirmame ženkle. Tai Juodoji našlė. Jis yra būdingos juodos ir raudonos spalvos. Tai vienas nuodingiausių vorų pasaulyje. Bet žmogui nuodai sukelia stiprų skausmą ir nėra mirtini.

Pašto ženklų bloko fone pavaizduotas Šokinėjantis voras (lot. Bagheera kiplingi). Tai voras vegetaras, vos 5-6 mm. dydžio, nemezga tinklo, o gyvena lizde ant žiedo bei gali nušokti 50 savo ilgių atstumą.

Azija

2019 m. gegužės 16 d. Singapūro paštas išleido mini pašto ženklų bloką, minint 50-tąjį diplomatinių santykių su Filipinais jubiliejų.

Miniblokas sukurtas drauge su Filipinų paštu. Jame yra du pašto ženklai, vaizduojantys du drugelius. Šie drugeliai atspindi šalies savybes. Būtent abiejų šalių stiprūs draugiški santykiai įtakojo pašto ženklų temą.

Drugeliai simbolizuoja viltį, ištvermę ir gyvenimo grožį, kas ir sudaro ryšį tarp dviejų valstybių.

Pirmas drugelis yra Paprastasis rožių drugelis, atstovaujantis Singapūrą. Kitas drugelis yra Lusono nėrinių drugelis, gyvenantis Filipinuose.

Šiaurės Amerika

Nors šitas ženklas išleistas dar 2011 m. kovo 23 d., jis yra labai reikšmingas, nes skirtas 100 UPAEP jubiliejui. UPAEP yra Amerikos, Ispanijos ir Portugalijos paštų sąjunga. Paštai drauge veikia siuntų srityje ir drauge vystosi bei leidžia pašto ženklus. Kiekvienais metais UPAEP leidžia ženklą, skirtą bendrai sąjungos temai.

Okeanija

2019 metų pradžioje Papua Naujosios Gvinėjos paštas Kinijos naujus metus atšventė išleisdamas specialiai tam skirtus pašto ženklus.

12 skirtingų pašto ženklų simbolizuoja kinų zodiako ženklus. Tai paprasto dizaino, dviejų spalvų ženklai, primenantys kinietiškus popieriaus karpinius.

Kadangi 2019 m. yra Kiaulės metai, tai taip pat išleistas šiam Zodiako ženklui skirtas miniblokas.

Antarktida

Antarktida yra mažiausiai apgyvendintas žemynas planetoje. Čia nėra valstybių ir yra tik viso pasaulio mokslininkų ekspedicijos, tačiau pašto ženklus leidžia ir čia.

Britų Antarktidos teritorija dar 2018 m. išleido seriją pašto ženklų, vaizduojančių šešias skirtingas pingvinų rūšis. Šeši ženklai vaizduoja tų rūšių jauniklius, kiti šeši – jau suaugusius pingvinus.

Šaltinis: StampWorld
Patinka turinys? Palaikykite turinio kokybę Apie Investavimą Paprastai Patreon!
%d bloggers like this: