AB Novaturas

AB Novaturas veikla

AB Novaturas – didžiausias kelionių operatorius Baltijos šalyse, rinkoje įsitvirtinęs nuo 1999 m. Bendrovė didžiuojasi tvirtomis pozicijomis besivystančiose rinkose, gerai žinomu prekių ženklu, dideliu klientų lojalumu ir puikiais ryšiais su turizmo agentūromis bei paslaugų teikėjas, todėl klientams gali pasiūlyti platų paslaugų spektrą už patrauklią kainą.

Savo produktų asortimente AB Novaturas siūlo organizuotus vasaros ir žiemos atostogų paketus bei pažintines keliones autobusu ir lėktuvu daugiau nei 30 kelionių krypčių visame pasaulyje, iš kurių – ir patys populiariausi Pietų Europos kurortai bei rinktinės vietos Šiaurės Afrikoje, Vidurio Rytuose, Azijoje ir Lotynų Amerikoje.

Taip pat Bendrovė prekiauja lėktuvų bilietais Novaturo organizuojamuose skrydžiuose ir siūlo apgyvendinimą viešbučiuose, todėl gali patenkinti pačius įvairiausius klientų poreikius. AB „Novaturas“ produktais prekiauja daugiau nei 400 išorinių kelionių agentūrų, didžiuosiuose Baltijos šalių miestuose įsikūrusiose jai priklausančiose pardavimo vietose ir sparčiai augančiame e. komercijos kanale.

Savo veiklą Bendrovė vykdo Lietuvoje, Latvijoje ir Estijoje; šiose šalyse yra neabejotini organizuotų užsakomųjų skrydžių lyderiai ir užima daigiau nei 40 proc. Baltijos šalių rinkos. Savo produktus AB Novaturas taip pat parduoda per išorinius partnerius daug žadančioje Baltarusijos rinkoje, kurioje puikios sąlygos tolesnei plėtrai. Savo produktus Bendrovė siūlo daugiau nei 15 mln. potencialių klientų (apie 6,2 mln. Baltijos šalyse ir apie 9,5 mln. Baltarusijoje).

Finansai

Finansai valdomi pakankamai konservatyviai. Ilgalaikiai įsipareigojimai sudaro 22% Nuosavo kapitalo. O Ilgalaikėms skoloms padengti 2019 m. Grynuoju pelnu užtektų vos 0.95 metų. Kompanijos pelnas be aiškios dinamikos. 5 m. vidutinis EPS augimo tempas -0.09%, o 3 m. EPS augimas -1.87%. Investuoja savo kompetencijos rėmuose.

Daugiausia pajamų kompanija gauna iš kelionių paketų pardavimų. Jie sudaro 87% visų kompanijos pajamų. Tačiau jų Bendrasis pajamingumas siekia vos 1.59%. Didžiausias Bendrasis pajamingumas – 21.23% – gaunamas iš ekskursijų lėktuvais. Kompanijos veikla reikalauja nuolatinių kapitalo investicijų konkurencingumui didinti. 1 EUR, investuotas į IMT, uždirba net 16 EUR EPS.

Jei kompanijos savininkai norėtų parduoti verslą ir investuoti į Lietuvos 10 m. trukmės VVP, tačiau gauti tokią pat grąžą, kaip ir kompanija 2019 m., tai akcijas turėtų parduoti po 108 eurus.

Akcijos ir dividendų politika

Akcijos listinguojamos NASDAQ Vilnius biržoje, Baltijos Oficialiajame prekybos sąraše nuo 2018 m. kovo 21 d. Trumpinys NTU1. Bei Varšuvos Vertybinių popierių biržoje. Trumpinys NTU. Likvidumas šioje biržoje labai žemas.

Reguliarų dividendų mokėjimas yra vienas pagrindinių strategijos momentų. Kompanijos verslo modelis leidžia generuoti didelius pinigų srautus ir turėti mažas kapitalo išlaidas. Tai leidžia pasidalinti su akcininkais solidžia grąža. Kompanija tikisi ateityje mokėti 70-80% nuo pelno metinius dividendus. Kompanijos Valdyba dividendų politiką peržiūrės periodiškai ir dividendus siūlys atsižvelgiant į perspektyvas ir veiklos prognozes. Už 2019 m. dividendai nebuvo mokami.

Akcijos kaina rinkoje turi potencialo augti labai dideliu greičiu. Tačiau kreditavusio banko reikalavimai, nepalankios rinkų konjunktūra gali stabdyti kainos augimą. Per savo vos metus turinčią listingavimo istoriją, akcijų kaina nukrito -79.33%. Manome, kad akcijos kaina rinkoje dabar yra su „nuolaida“. Perspektyva lieka miglota.

Išsamią veiklos analizę, rekomendacijas ir prognozes galite rasti čia ir čia.


Kompanijos akcijų kainos dinamika Varšuvos biržoje:


Investuotojo kalendorius

AB Novaturas reglamentuojamą informaciją bei informaciją investuotojams 2020 metais planuoja skelbti šiomis dienomis:

2020.02.14 – Sausio mėnesio apyvarta ir klientų skaičius 

2020.03.16 – Vasario mėnesio apyvarta ir klientų skaičius 

2020.04.08 – Pranešimas apie visuotinio akcininkų susirinkimo sušaukimą 

2020.04.15 – Kovo mėnesio apyvarta ir klientų skaičius 

2020.04.28 – 2020 m. 3 mėnesių tarpinė konsoliduota finansinė atskaitomybė 

2020.04.30 – Visuotinio akcininkų susirinkimo nutarimai 

2020.05.15 – Balandžio mėnesio apyvarta ir klientų skaičius  

2020.06.15 – Gegužės mėnesio apyvarta ir klientų skaičius 

2020.07.15 – Birželio mėnesio apyvarta ir klientų skaičius 

2020.07.29 – 2020 m. 6 mėnesių tarpinė konsoliduota finansinė atskaitomybė 

2020.08.14 – Liepos mėnesio apyvarta ir klientų skaičius 

2020.09.15 – Rugpjūčio mėnesio apyvarta ir klientų skaičius 

2020.10.15 – Rugsėjo mėnesio apyvarta ir klientų skaičius 

2020.10.28 – 2020 m. 9 mėnesių tarpinė konsoliduota finansinė atskaitomybė 

2020.11.16 – Spalio mėnesio apyvarta ir klientų skaičius 

2020.12.15 – Lapkričio mėnesio apyvarta ir klientų skaičius 

2021.01.15 – Gruodžio mėnesio apyvarta ir klientų skaičius 

2021.02.09 – 2020 m. 12 mėnesių tarpinė konsoliduota finansinė atskaitomybė 

2020 metų balandžio 30 d. Bendrovė planuoja surengti eilinį visuotinį akcininkų susirinkimą. 


Kompanijos interneto puslapis

Daugiau Lietuvos kompanijų akcijų.

Birželio 2 d. „Central European Tour Operator“ pasitraukus iš „Novaturo“ grupės akcininkų, Bendrovės vadovybė gavo pranešimus iš trijų naujų investuotojų.

„Vertiname investuotojų pasitikėjimą ir priimame tai kaip tikėjimą tvariomis mūsų verslo ateities perspektyvomis. Mes, kaip ir viso pasaulio turizmo verslas, esame itin stipriai paveikti COVID-19 sukeltų apribojimų, bet situacijai valdyti ėmėmės daugybės veiksmų.

Prisitaikydami prie situacijos, ėmėmės ir vietos turizmo, o nuo nuo liepos planuojame atnaujinti dalį veiklos ir pradėti keliones iš visų Baltijos šalių į Graikiją ir Bulgariją. Nuolat stebime situaciją ir atsakingų institucijų rekomendacijas, tad kai tik situacija pagerės ir kitose šalyse, esame pasirengę nedelsdami atnaujinti visas keliones“, – sako „Novaturo“ grupės vadovė Audronė Keinytė.

Tarp naujų „Novaturo akcininkų“ – net trys bendrovės iš Estijos. 10,25 proc. „Novaturo“ grupės akcijų įsigijo Estijoje veikianti „Rendez Vous OU“. Jos vadovas Janek Pohla yra „Tahe Outdoors“ įkūrėjas ir valdybos narys. „Tahe Outdoors“ – daugiau nei 25 metus sėkmingai veikianti vandens sporto įrangos gamintoja ir platintoja, viena iš srities lyderių Europoje. Įmonė valdo 4 gamyklas Estijoje, Vokietijoje ir Prancūzijoje, distribucijos ir pardavimų biurai įsikūrę JAV, Australijoje ir Japonijoje.

9,99 proc. „Novaturo“ grupės akcijų įsigijo Moonrider OU, priklausanti Estijos investicijų bendrovei „Go Group“, veikiančiai turizmo, transporto, nekilnojamojo turto, inžinerijų srityse. „Go Group“ veikia nuo 2005 m., ji valdo ir „Go Travel“ – vieną didžiausių ir ilgiausiai veikiančių kelionių agentūrų Estijoje. „Go Travel“ kelionių agentūra yra ilgametė „Novaturo“ bendrovės Estijoje verslo partnerė.

Dar 5,25 proc. „Novaturo“ grupės akcijų nuo šiol valdo Estijos įmonių grupė „Rondam AS“, įkurta 1993 m. Tartu mieste. Įmonių grupei priklausančios bendrovės valdo didžiausią Tartu viešbutį su SPA centru „Dorpat“, taip pat vieną iš geriausiai vertinamų Talino viešbučių „Lydia“. „Rondam AS“ savininkas valdo ir Estijos kapitalo „Estiko“ įmonių grupę, užsiimančią apgyvendinimo paslaugų, nekilnojamojo turto vystymo ir valdymo, gamybos verslais.

Šiai dienai 9,99 proc. „Novaturo“ grupės akcijų valdo „Girteka Logistics“ kontroliuojanti „ME Investicija“, 9,49 proc. – Ugnius Radvila, po 6,86 proc. – Vidas Paliūnas bei Rytis Šūmakaris, likusi akcijų dalis yra laisva.

Patinka turinys? Palaikykite turinio kokybę Apie Investavimą Paprastai Patreon!
%d bloggers like this: