Sekmadienis, 21 liepos, 2024
Europa

AB Novaturas

AB Novaturas – didžiausias kelionių operatorius Baltijos šalyse, rinkoje įsitvirtinęs nuo 1999 m. Bendrovė didžiuojasi tvirtomis pozicijomis besivystančiose rinkose, gerai žinomu prekių ženklu, dideliu klientų lojalumu ir puikiais ryšiais su turizmo agentūromis bei paslaugų teikėjas, todėl klientams gali pasiūlyti platų paslaugų spektrą už patrauklią kainą.

Savo produktų asortimente AB Novaturas siūlo organizuotus vasaros ir žiemos atostogų paketus bei pažintines keliones autobusu ir lėktuvu daugiau nei 30 kelionių krypčių visame pasaulyje, iš kurių – ir patys populiariausi Pietų Europos kurortai bei rinktinės vietos Šiaurės Afrikoje, Vidurio Rytuose, Azijoje ir Lotynų Amerikoje.

Taip pat Bendrovė prekiauja lėktuvų bilietais Novaturo organizuojamuose skrydžiuose ir siūlo apgyvendinimą viešbučiuose, todėl gali patenkinti pačius įvairiausius klientų poreikius. AB „Novaturas“ produktais prekiauja daugiau nei 400 išorinių kelionių agentūrų, didžiuosiuose Baltijos šalių miestuose įsikūrusiose jai priklausančiose pardavimo vietose ir sparčiai augančiame e. komercijos kanale.

Savo veiklą Bendrovė vykdo Lietuvoje, Latvijoje ir Estijoje; šiose šalyse yra neabejotini organizuotų užsakomųjų skrydžių lyderiai ir užima daigiau nei 40 proc. Baltijos šalių rinkos. Savo produktus AB Novaturas taip pat parduoda per išorinius partnerius daug žadančioje Baltarusijos rinkoje, kurioje puikios sąlygos tolesnei plėtrai. Savo produktus Bendrovė siūlo daugiau nei 15 mln. potencialių klientų (apie 6,2 mln. Baltijos šalyse ir apie 9,5 mln. Baltarusijoje).

Finansai

Finansai valdomi pakankamai konservatyviai. Ilgalaikiai įsipareigojimai sudaro 22% Nuosavo kapitalo. O Ilgalaikėms skoloms padengti 2019 m. Grynuoju pelnu užtektų vos 0.95 metų. Kompanijos pelnas be aiškios dinamikos. 5 m. vidutinis EPS augimo tempas -0.09%, o 3 m. EPS augimas -1.87%. Investuoja savo kompetencijos rėmuose.

Daugiausia pajamų kompanija gauna iš kelionių paketų pardavimų. Jie sudaro 87% visų kompanijos pajamų. Tačiau jų Bendrasis pajamingumas siekia vos 1.59%. Didžiausias Bendrasis pajamingumas – 21.23% – gaunamas iš ekskursijų lėktuvais. Kompanijos veikla reikalauja nuolatinių kapitalo investicijų konkurencingumui didinti. 1 EUR, investuotas į IMT, uždirba net 16 EUR EPS.

Jei kompanijos savininkai norėtų parduoti verslą ir investuoti į Lietuvos 10 m. trukmės VVP, tačiau gauti tokią pat grąžą, kaip ir kompanija 2019 m., tai akcijas turėtų parduoti po 108 eurus.

Akcijos ir dividendų politika

Akcijos listinguojamos NASDAQ Vilnius biržoje, Baltijos Oficialiajame prekybos sąraše nuo 2018 m. kovo 21 d. Trumpinys NTU1. Bei Varšuvos Vertybinių popierių biržoje. Trumpinys NTU. Likvidumas šioje biržoje labai žemas.

Reguliarų dividendų mokėjimas yra vienas pagrindinių strategijos momentų. Kompanijos verslo modelis leidžia generuoti didelius pinigų srautus ir turėti mažas kapitalo išlaidas. Tai leidžia pasidalinti su akcininkais solidžia grąža. Kompanija tikisi ateityje mokėti 70-80% nuo pelno metinius dividendus. Kompanijos Valdyba dividendų politiką peržiūrės periodiškai ir dividendus siūlys atsižvelgiant į perspektyvas ir veiklos prognozes. Už 2019 m. dividendai nebuvo mokami.

Akcijos kaina rinkoje turi potencialo augti labai dideliu greičiu. Tačiau kreditavusio banko reikalavimai, nepalankios rinkų konjunktūra gali stabdyti kainos augimą. Per savo vos metus turinčią listingavimo istoriją, akcijų kaina nukrito -79.33%. Manome, kad akcijos kaina rinkoje dabar yra su „nuolaida”. Perspektyva lieka miglota.


Kompanijos akcijų kainos dinamika Varšuvos biržoje:Kompanijos interneto puslapis

Daugiau Lietuvos kompanijų akcijų.

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.