Filatelija. Įdomūs 2020 metų pasaulio pašto ženklai

2020 m. gegužės 20 d. Kanados pašto tarnyba šventė 100-metį nuo pirmosios dokumentais patvirtintos pramogų transliacijos per radiją ir išleido pašto ženklus šiai progai paminėti. Juk tai galėjo būti pati pirmoji pramoginė radijo laida pasaulyje.

Filatelija. Įdomūs 2020 metų pasaulio pašto ženklai

Ant pirmojo antspaudo pavaizduotas mikrofonas su raidėmis „XWA“, reiškiantis Experimental Wireless Aparat. Tai buvo transliacijos įmonės pavadinimas. XWA buvo vedančioji radijo stotis Kanadoje ir veikė iki 2010 m. Antrasis antspaudas vaizduoja radijo imtuvą, kuris buvo puikus inžinerijos kūrinys. O tuo metu radijo turėjimas buvo laikomas didele prabanga, prieinama tik pasiturintiems visuomenės nariams.

Ženklai kataloge.

EUROPA pašto ženklai

2020 m. EUROPA leidžia pašto ženklus tema „Senoviniai pašto keliai“. Vienas gražesnių temos ženklų yra Danijos pašto tarnybos išleistas nuostabus suvenyrinis blokas, kurį sudaro trys pašto ženklai. Du iš jų viršutiniame dešiniajame kampe turi EUROPA antspaudais.

Filatelija. Įdomūs 2020 metų pasaulio pašto ženklai

Du EUROPA ženklai vaizduoja Kopenhagą ir Hamburgą, nes tai buvo pirmojo pašto maršruto Danijoje pradžios ir pabaigos taškai. Šį pašto maršrutą inicijavo Danijos karalius Christianas IV, kuris pašto tarnybą pradėjo karališkuoju dekretu 1624 m. Taip gimė Danijos paštas. Be šio maršruto vėliau atsirado dar aštuoni. Bloke taip pat galima pamatyti šio dekreto fragmentą.

Trečias – vidurinis – pašto ženklas vaizduoja raitąjį pašto kurjerį. Jie buvo patys pirmieji Danijos laiškininkai. Pašto ženklų nominalai yra 30.00 DKK, o raitelio – 10.00 DKK. Suvenyrinį bloką galima įsigyti čia.

***

Nors kelionė iš Kopenhagos į Hamburgą turėjo būti ilga ant žirgo, ji net neprilygsta sunkiai aplinkai, su kuria teko susidurti laiškininkams Farerų salose. Dviejuose EUROPOS pašto ženkluose iš Farerų salų vaizduojamos sunkios sąlygos kalnuotose šalyse.

Filatelija. Įdomūs 2020 metų pasaulio pašto ženklai

Abu pato ženklus sudaro žemėlapis, kuriame pavaizduotas senovinis pašto kelias. Pirmasis ženklas rodo maršrutą nuo Klaksvik iki Viðareiði. Tiesiog pažiūrėjus į šalia žemėlapio pateiktą iliustraciją, galima pamatyti, kad tai buvo sunkus maršrutas.

Iliustracijoje pabrėžiama konkreti situacija 1890-aisiais, kai du laiškanešiai kirto kalną maršrutu, kai pakliuvo į didžiulę sniego audrą. Kadangi jie negalėjo nulipti nuo kalno laiku, jie bandė rasti prieglobstį, pasistatydami akmeninę sieną, už kurios pasislėptų. Dėl didžiulio šalčio paštininkai turėjo išlikti aktyvūs, todėl jie visą naktį statė ir griovė akmeninę sieną, kad tik sušiltų. Vos išaušus jiems pavyko saugiai nulipti nuo kalno.

Antrajame ženkle pavaizduotas vienas iš laivų, naudojamų pašto gabenimui tarp salų. Paveikslėlyje nurodytas laivas keletą metų buvo naudojamas kaip pagrindinė susisiekimo priemonė tarp dviejų pagrindinių salų, ir jis buvo naudojamas iki 1965 m., kai buvo užsakytas didesnis keltas.

Pašto ženkle esantis laivas buvo pavadintas „Olavur“, paties pirmojo posto viršininko šiame kelyje, garbei. Jis žuvo 1947 m., kai jo valtis nuskendo per audrą jūroje. Pašto ženklų nominalas yra 17.00 DKK ir 20 DKK. Juos galima įsigyti čia.

***

Lichtenšteine ​​senovės pašto keliais važinėjo „Lindau Messenger“ tarnyba – pašto tarnyba, kuri keliavo tarp Lindau ir Milano miestų. Lichtenšteino pašto tarnyba išleido su tuo susijusius du pašto ženklus. Ženklai yra pilki su geltonai nuspalvintomis atskiromis detalėmis, pavyzdžiui, pašto krepšys ant raito paštininko, karietos dalis ar pašto ragas, pavaizduotas apatinėje dešinioje ženklo dalyje.

Dviejuose ženkluose pavaizduoti raitas laiškininkas, jojantis maršrutu Lindau – Milanas, ir pašto karieta, vežanti tiek paštą, tiek keleivius tarp šių dviejų miestų. Ženklai išleisti kaip suvenyrinio bloko dalis, o pačiame bloke vaizduojama Lindau pakrantė, kur uosto vartus vienoje pusėje supo gražus švyturys, kitoje – skulptūra. Čia laivas vaizduojamas išplaukiant iš uosto į Bodeno ežerą. Antspaudų nominalas yra po 1.50 CHF, juos galima įsigyti čia.

***

Norvegijoje šių metų EUROPA pašto ženklas vaizduoja nepaprastai gražų Vindhella kelią, kuris buvo senovinio pašto kelio dalis, jungiantis Bergeną ir Oslą, anksčiau žinomą kaip Christiania. Originalus maršrutas vedė tiesiai per kalnų perėją, ir tai buvo nerimą kelianti kelionė paštininkams, nes jie turėjo nešioti pašto krepšius ant nugaros ir turėjo įveikti statų pakilimą ir nuolydį.

Filatelija. Įdomūs 2020 metų pasaulio pašto ženklai

1793 m. Vindhella kelias buvo atnaujintas iki tikro kelio, kuriuo turėjo būti galima važiuoti arklių vežimais. Nors kelias buvo gerai sukonstruotas, nuolydis buvo per status arklių traukiamiems vežimams, todėl kelią teko taisyti. 1840-aisiais kelias buvo atnaujintas papildomu posūkiu, kad nesijaustų kalno statumo.

Nors kelias vis dar nepaprastai kietas, jis dabar yra daug geresnis nei ankstesnis sprendimas. Kelias yra architektūros ir inžinerijos šedevras, o šiandien Vindhella kelias yra laikomas viena gražiausių lankytinų vietų Norvegijoje. Matant vietovės grožį, visiškai logiška, kad antspaudas yra tiesiog vietovės nuotrauka, vaizduojanti gražų ir gerai nutiestą kelią, vingiuojantį per laukinius kalnus. Tai išties pribloškia. Ženklas išleistas suvenyriniame bloke. Galima įsigyti čia.

***

Gernsio pašto tarnyba išleido labai nuostabų suvenyrinį bloką, skirtą pašto siuntų keliams. Bloką sudaro šeši pašto ženklai, vaizduojantys pašto laivus per visą istoriją. Du ženklai kairiame apatiniame kampe turi EUROPA antspaudą. Likę keturi yra įprasti Gernsio ženklai.

Iki avia pašto atsiradimo vienintelis būdas Gernsyje palaikyti ryšį su likusiu pasauliu buvo jūrų kelias. Todėl visiškai logiška, kodėl Gernsis savo EUROPA ženkluose nusprendė pabrėžti pašto laivų naudojimą per visą plaukiojimo istoriją. Serija pradedam pirmuoju pašto burlaiviu Earl of Chesterfield. Jis gabeno paštą tarp Gernsio ir Anglijos.

Filatelija. Įdomūs 2020 metų pasaulio pašto ženklai

O baigia seriją Sarnija, didžiausias ir moderniausias pašto tarnybos laivas, nuo 1961 m. aptarnavęs Normandijos salas. Taip aiškiai matyti pašto laivybos evoliucija, lyginant laivus per visą laiką, o keli laivai yra gana įspūdingi patys savaime. Suvenyriniame bloke pavaizduotas Gernsio uostas, o nuotraukos metu į uostą įplaukė keltas. Pašto ženklai nominuoti nuo 50 p iki 1,02 svarų, o bloką galima įsigyti čia.

Na ir žinoma…

Žinoma, kaip gi be šito pašto ženklo, skirto Kinijos Naujiesiems Žiurkės metams, kuriuos planetos žmonės prisimins labai ilgai. Šį suvenyrinį bloką sausio 10 dieną išleido Jungtinės Tautos Niujorke. Tai vienas pašto ženklas, iš kurių ir susideda šventinis tradicinių Kinijos spalvų blokas.

Filatelija. Įdomūs 2020 metų pasaulio pašto ženklai

Raudona ir auksinė spalvos nukreipia jūsų mintis tiesiai į Kiniją. Suvenyriniame bloke yra tas pats dizainas, kaip ir pašto ženklų skirtuke. Padidintas meno kūrinys leidžia mėgautis detalėmis, ypač žiurkės spalvomis ir gėlėmis fone. Pašto ženkle taip pat pavaizduotas JT logotipas. Ženklo nominalas yra 1.20 USD. Jį galima rasti čia.

Patinka turinys? Palaikykite turinio kokybę Apie Investavimą Paprastai Patreon!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

%d bloggers like this: