KĄ ŽADA BRONTOZAURAS? Bitkoin kainos analizė

Brontozauras – analitikų draugas. Daugelis savęs ir kitų klausia: kas dabar bus, kada atsigaus kripto (beje, kripto ne kriptovaliutos, bet kriptografija trumpinys) ir mes skrisim į Mėnulį? Kada vėl galėsiu BTC ties 20 tūkst. JAV dolerių imti shortinti, nes shortinimas yra tai, ką daro dideli berniukai, dideliais kiaušiniais. Akivaizdu, kad nei techninė analizė, nei Elioto bangų teorijos negali atsakyti į šį klausimą, nes jos skirtos žuvims Nemune skaičiuoti, o ne kriptografija paremtas virtualias valiutas analizuoti.

Savaime suprantama, kad kai daug Elioto bangas spėjančių ir technines analizes darančių asmenų yra, tai nori nenori – dalis ima ir pataiko su prognozėmis.

Bet mes juk norime žinoti, kas bus bent jau 90 proc. tikslumu, o ne šiaip sau imti ir patikėti. TODĖL teks grįžti prie seno gero, širdžiai mielo brontozauro grafiko, kuris dar nėra nei vieno apgavęs ar kam sumelavęs.

Ir taip, tai rimta analizė (juk būtent brontozauro grafiku vadovaujantis buvo išsakyta žymioji Velykų pranašystė apie tai, kad bitkoinas it Jėzus, trečią dieną po švenčių atsigaus ir pažaliuos. Kas ir nutiko).

Ką reikia žinoti

Esminė klaida, kurią daro daugelis į Brontozaurą žiūrėdami, tai galvoja, kad nugaros spygliai vaizduoja praeitį. O štai ir nifiga, tiesiog meškų ar bulių rinka piešiama žvakėmis, o skrydis į Mėnulį – balta spalva.

Tad tikslios ir aiškios vietos, kur praeities duomenys virsta ateities spėjimu grafike nėra. Mes galime tik apytiksliai numanyti. Turėdami omeny & raumeny šią informaciją, žvelgiame į brontozaurą naujomis akimis. Ir prieš mūsų akis atsiveria trys skaičiai:

KĄ ŽADA BRONTOZAURAS? Bitkoin kainos analizė

Pirmasis skaičius, 6-7 tūkst. JAV dolerių, tai vieta, kur mes šiuo metu esame. Ir jei jums atrodo, kad krentame žemyn – neapsigaukite. Išties mes šiuo metu keliaujame link 8-10 tūkst. JAV dolerių už 1 bitkoiną kainos.

Kelionė bus ilga ir sunki, ir truks mažiausiai mėnesį, tad nesitikėkite, kad jau rytoj ar po savaitės viskas žaliuos. Nope. Užstrigome 6-8 tūkst. JAV dolerių kanale ir jame blaškysimės tol, kol pramušime 8 tūkst. ribą ir keliausime link 10 tūkst. JAV dolerių.

Antrasis skaičius, 8-10 tūkst. JAV dolerių, tai vieta, kurioje mes sąlyginai greit būsime, bet tai kartu ir itin apgaulinga vieta, kurioje daugelis statys long pozicijas, net neįtardami, kad išties perka bilietą ilgai ir sudėtingai kelionei žemyn, kuri truks mažiausiai dar keletą mėnesių.

Niekas nieko šiame gyvenime negali garantuoti, bet rekomendacija būtų (ir ja jums, žinoma, nereikia rekomendacija vadovautis) išparduoti viską, kas žalia ties 8-10 tūkst. JAV dolerių riba, nes suklysti ir nusipirkti šiek tiek mažiau ties 11 tūkst. JAV dolerių bus ne tokia skausminga klaida, kaip matyti grįžtant raudoną minusą.

Trečiasis skaičius, 3-5 tūkst. JAV dolerių, tai vieta ateityje, kuri žymi kriptovaliutų žiemos pradžią. Šioji, deja (tikėkimės, kad klystame!) truks ne keletą mėnesių, bet gal net keletą metų.

Tad ramiai galėsite sau užpirkinėti bitkoiną sąlyginai maža kaina ir laukti ateinančio pavasario. Bet tas pavasaris nebus jau itin malonus. Taip, kriptovaliutos šoktelės aukštyn ir bitkoinas grįš prie buvusių ir ims siekti naujų aukštumų.

 

Tačiau kartu su pavasariu, ateis žiema tradicinei akcijų rinkai ir pasaulio ekonomikai, mat tikėtina, kad tik staigi recesija atgaivins kriptovaliutas, kuriose saugią vietą (griūnant bankams) išvys daugelis.

Todėl būkite budrūs, stebėkite rinkas, apsvarstykite ar šie ir kiti metai tinkamiausi metai įsigyti NT, pasiimti paskolą naujam automobiliui ar ištaškyti turimas santaupas prabangiai kelionei į Tailandą.

Reziume

Praeitis turi tendenciją kartotis, ir jei galvojat, kad brantozauras bitkoino kainos skaičiukus sau iš užpakalio traukia – klystate. Brontozauras, tai 2013 m. buvusių įvykių atspindys, o pastaruosius mes atkartojame beveik 1:1 tikslumu.

Tad peržvelgus kas ir kaip vyko, galime spėti kas bus. O 2013 m., trečiąsyk pasiekus dugną, 1 bitkoino kaina grįžo prie aukštumų, pasiektų prieš 2-trajį dugną (kas mūsų atveju atitiktų 10 tūkst. JAV dolerių ribą).

Po to, sekė didelis kritimas žemyn ir daugiau nei keletą metų kriptovaliutų rinka miegojo žiemos miegu, iš kurio iš esmės pabudo tik 2017 m. prasidėjus.

Tad nenustebkite, jei ir dabar įvyks panašus scenarijus, o bitkoinas pasieks 20 tūkst. JAV dolerių ribą tik po kelerių metų.

* Viskas tekste nebūtinai rimtai ir už tikrą pinigą.

Straipsnio autorius: Karolis Makrickas, FB grupės senbuvis ir šiaip geras bičas.

Straipsnis pirmą kartą paskelbtas čia.

%d bloggers like this: