Kapitalo rinkose naujos aukštumos ir korekcinės nuotaikos
Kapitalo rinkose naujos aukštumos? Be abejo, stebėjome kas vyksta už Atlanto. O ten, pasirodo, jautis griebiamas už ragų ir iš karto puolama vykdyti rinkiminių pažadų: D.Trump pasirašė ne vieną įsaką.
Vos prieš savaitę rinkų dalyviai suko galvas, kuriuos savo pažadus naujasis prezidentas įgyvendins. Ir ilgai laukti neteko. Pažadus jis jau pradėjo vykdyti. D. Trump pasirašė įsaką dėl pasitraukimo iš Ramiojo vandenyno partnerystės sutarties (TPP); žada persiderėti NAFTA’os sutatį; statys „Didžiąją Meksikos” sieną, už kurią turės susimokėti patys meksikiečiai; užvažiavo ant musulmonų ir neįsileis į šalį.
Susitiko su T.May, leido statyti du naftotiekius; susitiko su General Motors, Ford, FIAT Chrysler vadovais; persimetė keliais žodžiais telefonu su kitų šalių vadovais, tame tarpe ir Putinu. Tuo tarpu JAV BVP IV ketv. augo 1.9%, mažiau ne tikėtasi ir mažiausiai nuo 2011 metų.
Dow Jones
Be abejo, pagrindinio pasaulio akcijų indekso dar vienos tūkstantinės mylios įveikimas yra įdomiau už bet kokius politikus ir jų veiksmus, nors, reikia pripažinti, nebe jų pagalbos.
Istoriją indeksas pradėjo 1896 metais; „išgyveno” 22 prezidentus, 22 recesijas, Didžiąją Depresiją I ir Didžiąją Depresiją II; mažiausiai dvi griūtis ir burbulus, aibę korekcijų, meškų ir bulių rinkų. Ir štai – eilinis tūkstantis praeitas. 20 000 riba jau gale. Bet ar tikrai?
Nuo D.Trump išrinkimo Dow Jones pakilo apie 1 700 punktų. B.Obama prezidentavimo laikais indeksas pakilo virš 12 000 punktų. Savaitiniame grafike AO osciliatorius turi tris raudonus barus. Didelė korekcijos tikimybė.
Prognozės ir pinigai
CME Group FedWatch skaičiuojama palūkanų pakėlimo 2017 m. vasario 1 d tikimybė nukrito iki 4%.
Tikimybė, kad palūkanų norma bus pakelta kovo 15 d. pakilo iki 24,4%.
Tikimybė, kad palūkanų norma bus pakelta gegužės 3 d. pakilo iki 36.2%.
JAV dolerio indeksas per savaitę nukrito -0.2%, nors savaitės pabaigoje jau ir atšoko. Bet korekcija dar gali tęstis.
JAV VVP pajamingumo augimas šiais metais kiek sustojo. Jau pasiektas 2015 m. lygis ir artėjama prie 2014 m. lygio kada aukščiausias 10 m. trukmės VVP pajamingumas siekė 3.04%.
Brexit ir D.Trump
Theresa May greitai atskubėjo pas Donaldą, gelbėdama savo Brexit’ą. JK Aukščiausiasis teismas nusprendė, kad parlamentas turės patvirtinti ES sutarties 50-ojo str. aktyvavimą. Tikimasi, kad parlamentas leidimą duos. Juk labai dažnai apie Brexit kalbama kaip apie jau įvykusį faktą. Niekas tuo jau neabejoja, tik scenarijai piešiami labai skirtingi. Na, pažiūrėsim.
JK BVP IV ketv. augimas siekė 0.6%. Svaras prieš dolerį per savaitę pakilo 1.6%. Susiformavęs kainos kanalas yra istorinėse žemumose nuo 1985 metų.
Valiutos
Nežiūrint sienų ir tam tikrų nesusikalbėjimų, JAV doleris Meksikos peso atžvilgiu per savaitę krito -3.1%. Tačiau tai dar toli nuo trendo laužimo, o ir tikėtis to nelabai verta.
EURUSD pokytis per savaitę buvo mažesnis nei minimalus, -0.0%. Tolimesnio kilimo tikimybė kiek sumažėjusi, bet dar liko.
Doleris jenos atžvilgiu per savaitę pakilo 0.6%. Bet matosi, kad pardavėjų spaudimas yra didelis. Galima tikėtis, kad pora svyruos arti dabartinio lygio.
JAV doleris Naujosios Zelandijos atžvilgiu yra down trende. Per savaitę doleris nukrito -1.3%. Tolesnis kritimas labai tikėtinas.
Indeksai
Vokietijos DAX akcijų indeksas per savaitę pakilo +1.6%. Pasiekė 2 metų senumo aukštumas. Galima tikėtis tolimesnio Vokietijos akcijų kainų kilimo.
Vengrijos akcijų indeksas, kaip ir tikėjomės, koreguojasi. Kol kas nedaug, praėjusią savaitę tik -0.5%.
Dow Jones Transportation Average indeksas du kartus patikrino pasipriešinimo stiprumą ir dabar jau pasiruošęs korekcijai. AO osciliatorius rodo, kad korekcija gali įvykti nedelsiant.
NIKKEI225 indeksas artimiausiu metu naujų aukštumų gali ir nepasiekti.
Vilniaus akcijų indeksas naujų aukštumų siekti neskuba. Greičiausiai, tai ir nenusimato.
Oslo akcijų indeksas vien per šį mėnesį jau pakilo 3%. Atrodo, kas indeksas neturi pasipriešinimo. Jis pasiekia vis naujas istorines aukštumas. Tik va, apyvartos jau senka…
Nafta
OPEC ir ne kartelio valstybės džiaugiasi, kad sekasi vykdyti susitarimą mažinti naftos gavybą. „…it’s been really fantastic,” – sakė Saudo Arabijos Energetikos ministras Khalid Al-Falih. Na, bent jau naftos rinkoje kažkokia ramybė ir net stabilumas matyti. Brent naftos kaina turi pasipriešinimą ties $58.35 ir palaikymą ties $43.58. Šiame tarpe ir matysime naftą.
Metalai
Platina, kaip ir kiti taurieji metalai, 2016 m. pasiekė kainos dugną ir pradėjo kilti. Tai sąlygota sumažėjusios pasiūlos dėl nutrauktos gavybos. Platinos rinkos analitikai šiems metams prognozuoja tokį kainos diapazoną: $1 040-1 225. Manau, kad tai labai tikėtina. Gal net ir daugiau kaina gali kilti.
Aukso fjūčerių kaina praėjusią savaitę krito -1.6%. Tokį kritimą kol kas vadiname technine korekcija po keturių savaičių spartaus kilimo.
Vario ateities sandorių kaina susidūrusi su pasipriešinimu. Pildymosi signalas @2.753.
Ličio kaina sparčiai auga vedama ličio jonų baterijų gamybos sektoriaus paklausos. Dabar nusimato korekcija, greičiausiai, tik techninio pobūdžio. Šiais metais litis lieka gera investicine idėja.
Šią savaitę