Pirmadienis, 20 gegužės, 2024
Straipsniai

Lietuvos bankas patvirtino: AB Žemaitijos pienas mažino pelną

Vilnius, vasario 13 d. Finansų rinkas prižiūrintis Lietuvos bankas pareiškė, kad iš biržos ketinusio trauktis AB Žemaitijos pienas ataskaitose buvo netikslumų, kurie ženkliai sumažino skelbiamą pelną.

Investuotojų asociacija reikalauja ir auditorių „Grant Thornton Baltic“ atsakomybės.

Lietuvos banko Priežiūros tarnybos išvada patvirtino ką ne vieną kartą sakėme – AB Žemaitijos pienas vadovybė dirbtinai mažino pelną ir siekė, ir taip siekė nuvertinti daugiau kaip 3 tūkst. akcininkų turtą.

Pasak jo, Investuotojų asociacija vasario 10 d. kreipėsi į Audito, apskaitos, turto vertinimo ir nemokumo valdymo tarnybą, kurios paprašė įvertinti, ar bendrovės finansinių ataskaitų auditas atliktas tinkamai.

„Ta pati „Grant Thornton Baltic“ auditorė Laimė Jablonskienė auditavo tiek kompanijos. Tiek jo pagrindinio akcininko valdomas įmones „Žemaitijos pieno investicija“ bei „Klaipėdos pienas“.

Keista, kad AB Žemaitijos pienas vertina, kad skolos iš A. Pažemecko įmonių negrįš, o tų įmonių ataskaitose apie tariamas problemas – nė žodžio“, – sakė V. Plunksnis.

Lietuvos bankas atskleidė, kad bendrovė nepagrįstai nurašė 3,6 mln. eurų gautinų sumų iš „Klaipėdos pieno“ ir Žemaitijos pienas investicijos. Taip pat nustatyta, kad AB Žemaitijos pienas nepagrindė 4,676 mln. eurų fermentinių sūrių vertės sumažinimo.

„Tikimės, kad AB Žemaitijos pienas vadovybė nedelsiant ištaisys finansines ataskaitas 2015 metais kompanija gavo 149 mln. eurų pajamų ir uždirbo 6 mln. eurų pelno, tačiau atmetus su A. Pažemecko įmonėmis susijusius nurašymus, tikrasis pelnas turėjo siekti apie 10 mln. eurų.

Šaltinis: Investuotojų asociacija

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.