Sekmadienis, 21 liepos, 2024
Kriptovaliutos ir P2P

Litecoin (LTC) – kas tai?

Litecoin (LTC) yra viena seniausių ir labiausiai žinomų piniginių-technologijų, kuri leidžia lengvai ir greitai pervesti pinigines lėšas bet kur pasaulyje, minimaliais, beveik nuliniais kaštais. LTC nėra priklausoma nuo jokios centrinės figūros, kas ir yra vienas pagrindinių krypto valiutos bruožų.

Valiutos saugumą užtikrina specialūs matematiniai užkodavimai, kurie neleidžia „hakeriams“ kėsintis į individualias lėšas esančias piniginėse.  Ši valiuta nuo pat 2015-ųjų metų ne tik kad visada yra tarp TOP10 pagal savo rinkos vertę, bet ir pakankamai tvirtai įsitvirtino tarp TOP5 (coinmarketcap duomenimis). Litecoin netgi dažnai yra lyginama su savo vyresniu broliu Bitcoin.

 

Tai ir yra vienas iš pagrindinių faktorių leidžiančių šiai valiutai išlikti aukštumose ilgą laiką. Litecoin kainos pokyčiai kalba patys už save – 2015 metų rugsėjį vieną LTC buvo galima nusipirkti vos už 1,50$, o šiandien vieneto kaina siekia kiek daugiau nei 50$.Taip pat kaip BTC, LTC visos transakcijos įvykstančios šioje valiutoje yra išsaugomos Didžiojoje Knygoje (plačiau apie tai – straipsnyje apie Blockchain). Litecoin transakcijų greitis yra vienas didžiausių tarp visų kripto-valiutų.

Litecoin simbolis

Tuo tarpu 2017-ųjų rugsėjo mėnesį vertė buvo šoktelėjusi ir iki 90$. Galite patys paskaičiuoti kiek būtumėte uždirbę!

Kaip ir didžioji dalis kitų valiutų, LTC turi tris pagrindines kripto-valiutų investavimo opcijas:

  1. Kasimą (angl. mining);
  2. Valiutos saugojimas piniginėje (long-run investicija);
  3. Dalyvavimas rinkoje su kitomis valiutomis (pirkti-parduoti geresniu santykiu).

Kas yra Litcoin?

Bendri faktai:

  • Valiuta paleista 2011 metų spalio mėnesį ir yra viena pirmųjų išleistų kripto-valiutų;
  • Valiutą sukūrė buvęs Google darbuotojas Charles Lee. Jis smarkiai prisidėjo prie vienos populiariausių kripto piniginių Coinbase sėkmės
  • Kripto-valiuta žinoma LTC vardu ir  Ł simboliu (perbraukta L);
  • Valiuta yra kasama;

Litecoin ir Bitcoin skirtumai

BTC ir LTC turi daug panašumų

Bitcoin kripto bendruomenėje yra vadinamas auksu, Litecoin – sidabru. Jos turi labai daug panašumų, tačiau svarbu žinoti ir tam tikrus skirtumus.

Nelendant į technines detales galima būtų išskirti šiuos esminius skirtumus:

  1. Valiutos kiekis. Litecoin turi gerokai didesnį valiutos kiekį (kiekybine išraiška) lyginant su Bitcoin. Apžvalgos rašymo metu yra 53,313,282 LTC prieš 16,615,225 BTC. Apskritai LTC algoritmas leidžia išgryninti 84 milijonus valiutos vienetus, o tai yra net 4 kartais daugiau nei tai galima padaryti BTC atveju (21 mln.).
  2. Laikas per kurį patvirtinama transakcija. Litecoin transakcijos patvirtinimas trunka ~2,5 minutės, tuo tarpu daroma transakcija per Bitcoin trunka ~10 minučių.
  3. Pamatiniai algoritmai. Abi kripto-valiutos naudoja proof-of-work algoritmą, tačiau BTC kaip paskutinio bloko šriftą naudoja SHA-256, o LTC paprastą skriptą.

Bendrai galima pasakyti, kad kuriant Litecoin kaip pagrindas/pavyzdys buvo imamas Bitcoin, todėl jie yra tokie panašūs. Akivaizdu, kad su skaudžiausiomis BTC vietomis bent minimaliai susidoroti pavyko.

Tačiau skirtingas valiutos kiekis lemia ir skirtingą jos vertę (infliacija). Be to, Bitcoin vis tiek lieka kaip valiutų motina ir toliau vadinama auksu, o Litecoin – sidabru.

Standartiniais ekonomikos dėsniais paremtame pasaulyje Litecoin vertė turėtų būti ¼ Bitcoin vertės, dėl atitinkamos santykio valiutos kiekyje.

Bet čia yra kitas – kripto ekonomikos pasaulis ir įprastos teorinės taisyklės nebūtinai tampa praktika. LTC vieneto kaina 2017 spalio mėnesį yra 50$, tuo tarpu BTC – 4800$. O gal tai sufleruoja LTC potencialą? Gal – pamatysime ateityje.

Litecoin VS Bitcoin

Pabaigai – LTC prieš BTC vertės vizualizacija. Tai kas prasidėjo 2017 metų balandžio pradžioje yra labai daug žadantys reiškinys. Verta atkreipti dėmesį, kad formuojasi tendencingi pikai, o vienas jų, kaip tik šiuo metu yra tikėtiname dugne. Kaip elgtis? Spręskite Jūs.

Litecoin (LTC) – kas tai?
Litecoin ir Bitcoin valiutų vertės pokytis

Neužmirškite, kad šią valiutą galite pirkti ir parduoti naudodamiesi mūsų patirtimi ir rekomendacijomis. Plačiau apie tai skaitykite: kaip pirkti kriptovaliutas straipsnyje.

2019 m. sausio 24 d. Litecoin (LTC) foundation atnaujino savo logotipą:

Litecoin (LTC) – kas tai?
Šaltinis: Ethereumworldnews.com

Šaltinis: ecoin.lt – Informacija apie Virtualių valiutų kasimą, instrukcijos, bei naujienos.

Comments are closed.