Pajūrio aukcionas įrodė – menas aktualus

Menas aktualus visur

Liepos 27‐30 d. Palangoje, Antano Mončio namuose‐muziejuje buvo įsikūrusi Vilniaus aukciono ekspozicija, kurią vainikavo liepos 30 dieną, 19 val. vykęs XLIII Vilniaus aukcionas. Ankstesnis aukcionas Palangoje vyko prieš dvejus metus.

Netradicinis renginys susilaukė didelio pajūrio gyventojų ir svečių susidomėjimo. Aktyviai lankyta ekspozicija, o aukcionas pritraukė gausų dalyvių būrį.

Brangiausiai parduotu aukciono kūrinio autoriumi tapo Jonas Čeponis. Autoriaus kūryboje atpažįstama fovizmo įtaka, dominuoja ekspresyvūs Lietuvos kaimų ir Vilniaus peizažai, kuriuose motyvai apibendrinami, abstrahuojami. J. Čeponio 1998 metais nutapytas didelio formato, kontrastingų spalvų, panoraminis peizažas „Aukštaitija“ buvo nupirktas už 7800 Eur.

Ir nors, tyrinėjant Vilniaus aukciono statistiką, matyti, kad pirmos vietos tarp Perkamiausių autorių neapleidžia A. Žmuidzinavičius, galima teigti, kad J. Čeponis tampa paklausiu kūrėju tarp meno kolekcionierių.

Pats aukciono rinkinys buvo ypatingas marinos žanrui skirtu dėmesiu. Tai uostų, pajūrio, marių vaizdai, kurti lietuvių tapytojų, Nidos kolonijos dailininkų.

„Marinos žanras nėra populiarus lietuvių dailėje, tad sudaryti rinkinį buvo nemenkas uždavinys“ – teigia aukciono rengėjai.

Čia jas papildė užsienio (Austrijos, Belgijos, Vokietijos) tapytojų kurtos marinos. Pastarųjų kūriniai: A. Cuberlé 1871 metais nutapyta „Audringos jūros pakrantė“ ir Michel Thomas Sérapin Van Cuyck „Burlaiviai prie kranto“, taip pat buvo vieni brangiausiai įsigytų aukcione. A. Cuberlé darbas kainavo 5900 Eur, Van Cuyck darbas įsigytas už 3200 Eur.

Visgi paklausiausių kūrinių autoriumi tapo Jonas Vaitys. Autoriaus paveikslams būdinga pasklidusi šviesa, tapomuose peizažuose švytinti iš gilumos.

Aukcione pristatyti autoriaus meditatyvūs, ramūs Pabaltijo peizažai. Parduoti net 5 autoriaus kūriniai, dėl jų stipriausiai varžytasi.

Pavyzdžiui, darbo, pavadinimu „Saulei nusileidus“, kaina pakilo beveik keturis kartus (nuo 390 iki 1510 Eur.).

Kazys Šimonis, užimantis aukciono statistikoje antrą vietą tarp Perkamiausių autorių, ir šiame aukcione buvo paklausus.

Jo nutapytas „Jūros peizažas“ parduotas už 3100 Eur (pradinė kaina 2500 Eur). Dėmesio susilaukė ir Vinco Norkaus kūryba. Aukcione buvo parduoti net keturi autoriaus darbai.

//pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js


//

Adomo Galdiko kūryba taip pat buvo įvertinta – parduoti du autoriaus peizažai („Peizažas su kluonu“ 3200 Eur ir „Peizažas su sodyba“ 3300 Eur).

Iš viso aukcione buvo pristatyti 169 kūriniai. Aukciono dalyviai įsigyjo jų už daugiau nei 53 tūkst. eurų.

XLIII Vilniaus aukcione įsigytų kūrinių kainos svyravo nuo 20 iki 7800 eurų. Aukcione parduoti 52 kūriniai ir tai sudaro 31 procentą viso aukciono rinkinio.

Šaltinis: Meno rinka

Facebook Komentarai
Patinka turinys? Palaikykite turinio kokybę Apie Investavimą Paprastai Patreon!

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: