Sekmadienis, 21 liepos, 2024
JAV

Texas Instruments Incorporated Akcijų Analizė

Texas Instruments Incorporated yra 1938 metais įsteigta kompanija, kuri specializuojasi puslaidininkių projektavime ir gaminime. Juos pardavinėja elektronikos projektuotojams ir gamintojams visame pasaulyje. Kompanija turi projektavimo, gamybos ar pardavimo operacijas daugiau nei 30 šalių.

Dar 1930 metais pradėjusi nuo vakuuminių vamzdžių, perėjusi tranzistorių revoliuciją pagaliau atėjo prie integruotųjų kontūrų (integrated circuits). Kiekvienos kartos puslaidininkiai tapdavo vis patikimesni, prieinamesni ir energijos taupymo prasme efektyvesni, naudojami vis didesnio klientų ir rinkų skaičiaus.

Vienu iš savo strateginių tikslų kompanija laiko padidinti Laisvų pinigų srautą, tenkantį vienai akcijai, bei maloninti investuotojus augančiais dividendais ir Nuosavų akcijų supirkimais. Ilgalaikiai investuotojai iš to gaus ženklią grąžą.

Puslaidininkiai yra elektroniniai komponentai, kurie tarnauja kaip modernių elektroninių sistemų ir įrangos statybinės medžiagos. Jie žinomi paprastai kaip „chip’ai”, sujungia kelis tranzistorius, sudarydami visą elektroninę grandinę. Tokie čipai atlieka daugybę skirtingų funkcijų, tokias kaip signalų konvertavimas ir stiprinimas, sąsajos su kitais įrenginiais, energijos valdymas ir platinimas, duomenų apdorojimas, triukšmo slopinimas ir signalo rezoliucijos gerinimas.

Pagrindiniai ir labiausiai vystomi veiklos sektoriai yra Analoginiai produktai (Analog) ir Įdiegiami procesai (Embedded Processing). Pajamų pasiskirstymas pagal sektorius ir geografiją:

Pajamos pagal sektorius
Pajamos pagal sektorius
Pajamos pagal geografiją
Pajamos pagal geografiją

Finansai

Praėjusiais metais pajamų srautas sumažėjo -12.53%. Iki 7.50% sumažėjo ir vidutinis metinis pajamų augimas. Bendrasis pajamingumas, kaip gamybinei elektronikos kompanijai išliko vis dar labai aukštas. Aukšti ir Grynojo pajamingumo rodikliai, nors ir sumažėjo iki 37.15%. 10 metų vidutinis metinis EPS augimas siekia 14%, o 5 metų – 14.39%.

Nepaskirstyto pelno pajamingumas lygus 18.64%, jo vidutinis metinis augimo tempas siekia 6.38%. 10 metų vidutinė metinė Nuosavybės grąža (ROAE) siekia 47.53% – neženkliai padidėjo, matyt, dėl Nuosavų akcijų supirkimo.

Žinoma, kompanijai reikia daug lėšų veiklai vystyti, ypač Tyrimams ir vystymuisi. Net turint teigiamą Apyvartinį kapitalą, kompanija daug skolinasi. Visų įsipareigojimų dalis Nuosavame kapitale sudaro 91.44%. Ilgalaikių skolų dengimui 2023 metų Grynuoju pelnu užtektų vos 0.61 metų. 1 doleris investuotas į IMT, uždirbo net 3.37 dolerio EPS.

Deja, bet praėjusiais metais FCF, tenkantis vienai akcijai krito kelis kartus. Tačiau investuotojai rinkoje tiki kompanija ir mano, kad toks kritimas yra išimtis iš taisyklės ir 2023 metų gale P/FCF buvo 116 USD (2022 m. – 26 USD). Vidutinis metinis akcijos Buhalterinės vertės augimas siekia 6.63%.

F_SCORE rezultatas yra vos 3. Akivaizdu, kad šį rezultatą lėmė praėjusių metų rezultatai. Labai tikimės, kad tokių rodiklių kitais metais nepamatysime.

Jei kompanijos savininkai norėtų parduoti kompaniją, o pinigus investuoti į JAV 10 metų trukmės obligacijas bei gauti grąžą, kokią gavo 2023 m., tai akcijas turėtų parduoti po 165 USD (akcijos kaina rašymo metu buvo 171 USD). Fiksuoto pajamingumo atžvilgiu, kompanija rinkoje įvertinta tinkamai. Rašymo metu mūsų pirminės investicijos koeficientas lygus 6.00%. Tai labai gera perspektyva.

Investicinio įvertinimo rezultatas:

Investicinio įvertinimo rezultatas
Investicinio įvertinimo rezultatas

Texas Instruments Incorporated akcijos

Kompanijos akcijos listinguojamos NASDAQ biržoje. Trumpinys (ticker) yra TXN. Akcijos kainos standartinis nuokrypis yra 20.10%, o beta lygi 1.03. Tai sąlyginai saugi akcija, visos rinkos atžvilgiu. Portfelyje ji gali vaidinti stabilizavimo vaidmenį. Equity risk premium yra 1.72% (rašymo metu), PEG – 1.16.

Kompanija dividendais ir supirktomis akcijomis 202ę metais akcininkams grąžino beveik 75% Grynojo pelno. 10 metų vidutinis metinis dividendų augimas yra net 16.72%. Dividendinis pajamingumas rašymo metu yra net 2.86%. Galima drąsiai sakyti, kad šita akcija generuoja solidžius pinigų srautus.

GRAPES metodu apskaičiuotos kainos perspektyva yra 374 USD, kas duotų beveik 17% vidutinį metinį augimą. Mūsų metodu apskaičiuotos kainos perspektyva yra beveik identiška:

AIPT.LT kainos perspektyva
AIPT.LT kainos perspektyva

Trečių šalių įvertinimai ir prognozės

Dirbtinis intelektas:

Pagal analitikų prognozes, Texas Instruments akcijų kaina ateityje turėtų šiek tiek svyruoti. Vidutinė metinė kainos prognozė yra 173.89 USD, su galimu aukščiausiu lygiu 210.00 USD ir žemiausiu 137.00 USD. Tai rodo, kad nors yra tam tikras optimizmas dėl TXN akcijų, rinka taip pat atsižvelgia į galimas rizikas ir neapibrėžtumą.

Analitikai paliko “Laikyti” (hold) rekomendaciją akcijoms, o tai reiškia, kad jie mano, jog akcijos yra palyginti teisingai įvertintos dabartinėje rinkoje. Tačiau, atsižvelgiant į technologijų sektoriaus svyravimus ir ekonomines tendencijas, prognozės gali keistis.

Taigi, jei TXNI būtų kokteilis, tai būtų “Long Island Iced Tea” – sudėtingas, bet patikimas pasirinkimas. O dėl prognozės, tai rinkos yra kaip Lietuvos orai – gali tikėtis saulės, bet visada turėk po ranka skėtį!

Tradingview konsensusas:

Tradinfview kainos prognozė
Tradinfview kainos prognozė

Kainos grafikas

Išvados

Praėjusių metų kompanijos veiklos rezultatai šiek tiek nuvylė. Bet mes neskubam jų dramatizuoti. Dramatizmas nebent tame ir tik tiems, kurie nespėjo nusipirkti šios kompanijos akcijų su nuolaidomis, kai jos pernai buvo. Dabar, o mes labai to tikimės, nuolaidų teks palaukti.

Ir reikia pastebėti, kad kainos prognozės jau rodo nuosaikesnį ir realistiškesnį kainos augimą perspektyvoje. Todėl perkam ir pildomės portfelį, ypač per įvairias korekcijas ir stebim veiklos rezultatus.


Kompanijos puslapis

Daugiau JAV akcijų.

Šaltiniai: Nasdaq.com; Tradingview.com

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.