Antradienis, 25 birželio, 2024
JAV

The Buckle Inc.

The Buckle Inc.yra vidutinės iki aukštesnės kainos klasės sezoninių drabužių, avalynės ir aksesuarų pardavėja, skirta mados siekiantiems jauniems vyrams ir moterims. Iki 2023 m. sausio 28 d. veikė 441 prekybos parduotuvėje 42 valstijose veikiančiose su Buckle ir Buckle Youth pavadinimais.

Įmonė tiekia įvairių prekinių ženklų kasdienių drabužių asortimentą, įskaitant džinsus, kitus kasdienius apatinius drabužius, sportinę aprangą, viršutinį apdarą, aksesuarus ir avalynę. Įmonė skiria ypatingą dėmesį savo klientams ir teikia tokias klientų paslaugas kaip nemokamas apsiuvimas, nemokamas dovanų pakavimas, patogios atidėjimo galimybės, Buckle privati kredito kortelė ir svečių lojalumo programa.

Dauguma parduotuvių yra įsikūrusios regioniniuose prekybos ir gyvenimo būdo centruose. Tačiau pastaraisiais metais įmonė sėkmingai perkėlė keletą savo parduotuvių š uždarų prekybos centrų į didesnių centrų vietas ir toliau ketina siekti daugiau tokių perkėlimo galimybių ateityje.

Bendrovė įkurta 1948 m. Nebraskoje, kaip Mills Clothing Inc. – įprasta vyriškų drabužių parduotuvė, turėjusi tik vieną prekybos tašką. 1967 m. buvo įsigyta antra parduotuvė, veikianti su prekės ženklu Brass Buckle. Praeito amžiaus aštunto dešimtmečio pradžioje parduotuvės įvaizdis pasikeitė ir ji tapo džinsų parduotuve su dideliu džinsų ir marškinėlių pasirinkimu.

Pirmoji tokia parduotuvė buvo atidaryta 1976 m. Kolumbe, Nebraskoje. 1977 m. įmonė pradėjo pardavinėti drabužius merginoms ir atidarė pirmąją parduotuvę prekybos centre. Įmonė savo įmonės pavadinimą pakeitė į The Buckle Inc. 1991 m. balandžio 23 d., nuo tada išgyveno reikšmingą augimą.

Kompanija valdo 47 prekės ženklus.

Pajamų pasiskirstymas pagal sektorius:

The Buckle Inc.
Pajamos pagal sektorius

Kompanijos finansai

Kompanija generuoja stabilias pajamas, tačiau jų augimas nėra toks spartus, kaip norėtųsi. Tik kai kompanija perkėlė kelias parduotuves į naujus prekybos centrus, pajamų augimas pagerėjo. 10 metų vidutinis metinis pajamų augimas siekė 1.81%, kai paskutinių finansinių metų augimas siekė 3.91%.

Savo nišoje kompanija užima labai stiprias konkurencines pozicijas. Bendrasis pelnas laikosi virš 40% ir yra stabilus. Iš čia laibai mus patenkinantis Grynasis pajamingumas, kuris paskutiniais metais siekė net 18.93%. O pelno sumažėjimas per metus siejamas su plėtimusi naujose rinkose.

Labai gera žinia, kad kompanija visiškai neturi skolų kredito įstaigoms, todėl nereikia mokėti jokių palūkanų. Iš čia lieka pinigų akcininkams pamaloninti. Ir kompanija čia labai dosni. Už 2022 finansinius metus kompanija dividendais išmokėjo akcininkams beveik 80% Grynojo metų pelno.

Mokėti turi iš ko. 10 m. vidutinis metinis EPS augimas buvo vos 4%, o paskutinių 5 m. EPS vidutinis metinis augimas siek4 net 22.63%. Viso turto pajamingumas yra virš 30%, o vidutinė metinė Nuosavo kapitalo grąža siekia 39%. Labai gera grąža. O dėl išmokamų labai didelių dividendų, Nepaskirstyto pelno grąža tapo neigiama. Tai reiškia, kad turime reikalą su geru pinigų generatoriumi.

Jei kompanijos savininkai norėtų parduoti verslą, o gautas lėšas investuoti į JAV 10 m. trukmės Iždo obligacijas bei gauti tokią pat grąžą, kokią gavo 2022 metais, tai akcijas turėtų pardavinėti po 127 USD.

Investicinio įverčio rezultatas yra vienas geresnių tarp mūsų analizuotų:

Investment scoreboard
Investment scoreboard

The Buckle Inc. akcijos

Kompanijos akcijos listinguojamos Niujorko akcijų biržoje. Trumpinys (ticker) yra BKE.

Kaip jau rašėme, kompanija moka solidžius dividendus, tačiau jų dinamika nestabili, nors ir stebimas augimas. 9 m. vidutinis metinis dividendų augimas siekia 8%, dividendinis pajamingumas rašymo metu siekia net 10.23%. Tokio pajamingumo nesiūlo joks indėlis.

Akcijos nelaikomos lanai rizikingomis, standartinis nuokrypis yra apie 15%, o beta lygus 1.06. Mes rekomenduojame savo portfelyje turėti šios kompanijos akcijų vien tik dėl dividendinio pajamingumo. Bet taip pat galima tikėtis ir akcijos kainos kilimo ateityje.

GRAPES metodu apskaičiuotos kainos perspektyva yra 104 USD. Mūsų metodu apskaičiuotos kainos perspektyva yra kuklesnė. Bet visais atvejais matyti, kad akcija rinkoje nėra pakankamai įvertinta. PEG rodiklis yra vos 0.53. Equity risk premium siekia net 4.27%.

Kainos perspektyva
Kainos perspektyva

Kainos grafikas

Kompanijos puslapis

Daugiau JAV kompanijų akcijų

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.