Sekmadienis, 15 rugsėjo, 2024
Straipsniai

10 didžiausių deimantų kasyklų

Deimantų kasyklose viskas ir prasideda. Čia randami neapdoroti deimantai. Rusijoje yra didžiausios deimantų kasyklos, tačiau negalime pamiršti ir kitų šalių. Botsvana, Kanada, Angola ir Pietų Afrika taip pat yra dideli žaidėjai deimantų kasyklų žemėlapyje. Štai 10 didžiausių ir geriausių kasyklų.

1. Aikhal – Russia

Aikhal („Šlovė“) yra didžiausia kasykla pasaulyje. Jis įsikūręs Jakutijoje, tolimuosiuose Rusijos rytuose. Šios kasyklos savininkas yra viena didžiausių kasybos kompanijų pasaulyje ALROSA Group, kuri iš dalies yra valstybinė brangakmenių kasybos įmonė.

Kasykla iškasa apie trečdalį pasaulinės neapdorotų akmenų gavybos. Aikhal pradėjo veikti kaip atvira duobė 1961–1997 m. O nuo 2005 m. yra požeminė kasykla, kurios gylis siekia 200 metrų ir vis dar eina gilyn. Metinė kasyklos produkcija yra apie 1,3 milijono karatų, o jos atsargos sudaro iki 40-50 milijonų karatų.

Aikhal kasykla. DI interpretacija
Aikhal kasykla. DI interpretacija

2. Jwaneng – Botsvana

Jwanengas („Mažų akmenų vieta”) yra turtingiausia brangakmenių kasykla pagal vertę. Jis yra Botsvanos pietuose, Kalahari dykumoje. De Beers Group čia turi kristalų kasyklą bendradarbiaudama su Botsvanos vyriausybe. Kaip žinia, De Beers Group yra didžiausia kasybos įmonė pasaulyje, užimanti 35% pasaulinės neapdorotų akmenų gavybos.

Be to, Jwaneng yra atvira kasykla ir naudojama nuo 1982 m. Metinė produkcija yra apie 12 milijonų karatų. Tai žymiai daugiau nei Aikhalio kasyklos gamyba. Vertė vaidina svarbų vaidmenį.

10 didžiausių deimantų kasyklų
Šaltinis: Mining-technology.com

3. Udachny deimantų kasykla– Russia

Udachny („Sėkmingasis”) yra trečia pagal dydį deimantų kasykla pasaulyje, taip pat įsikūrusi Jakutijoje, kaip ir Aikhalio kasykla. Be to, ji taip pat priklauso ALROSA Group. Briliantų kasykla yra atviros duobės kasykla, kurios gylis yra didesnis nei 630 metrų, o tai yra labai gilu, kaip atvirai duobei. ALROSA Group taip pat įkūrė požeminę kasyklą, nes kasybos ištekliai baigiasi. Kasmetinė kasyklos produkcija yra apie 5 milijonai karatų, pagrinde dėl požeminės kasyklos.

10 didžiausių deimantų kasyklų
Šaltinis: Touristlink.com

4. Nyurba – Russia

Nyurba irgi yra Jakutijoje. Ši deimantų kasykla priklauso ALROSA Group, tačiau ją valdo dukterinė ALROSA įmonė Nyurba kasybos ir perdirbimo skyrius. Nyurba yra atvirų kasyklų kasykla, veikianti nuo 2001 m., Tačiau savo gamybą pradėjo tik 2015 m. Tai daro ją vienu iš jauniausių ALROSA grupės kasybos ir perdirbimo padalinių. Briliantų gamyba skiriasi gana stipriai, svyruoja nuo 0,7 iki 2 milijonų karatų per metus.

10 didžiausių deimantų kasyklų
Šaltinis: Alrosa

5. Orapa – Botsvana

Orapa („:iūtų poilsio vieta“) kasykla pavadinta miesto, kuriame ji yra, vardu Botsvanos rytuose. De Beers Group priklausanti deimantų kasykla, bendradarbiaujant su Botsvanos vyriausybe, kaip ir Jwanengo kasykla. Orapa yra atvira kasykla, kurią pradėjo eksploatuoti1971 m. Jos metinė produkcija yra apie 11 milijonų karatų. 17,3 milijono karatų deimantų iškasimo rekordas pasiektas 2006 m. Šalia kasyklos pastatytas naujas miestas.

6. Catoca – Angola

Catoca deimantų kasykla yra šiaurės rytuose Angoloje. Afrikos deimantų kasykla yra šeštoji pagal dydį deimantų kasykla pasaulyje. Ji priklauso Endiama (32,8%), ALROSA Group (32,8%), China Sonagol (18%) ir Odebrecht Mining (16,4%) bendrai įmonei. Catoca yra atviro tipo kasykla, pradėta eksploatuoti 1997 m. Jos įprasta metinė produkcija yra apie 10 milijonų karatų, tačiau 2020 m. sumažėjo 80% ir metinė produkcija sudarė tik 2 milijonus karatų. Ši kasykla sudaro 75% visos Angolos deimantų gavybos.

10 didžiausių deimantų kasyklų
Šaltinis: Mining.com

7. Ekati – Kanada

Ekati („Riebus arba Storas ežeras“, Fat Lake) deimantų kasykla yra Kanados šiaurės vakaruose, Lac de Gras. Tai pirmoji Kanados požeminė ir atvirų duobių kasykla. Gavyba pradėta 10-o dešimtmečio pabaigoje, tiksliau 1998 m. Iki 2020 m. rugsėjo 17 d. kasyklos savininkė buvo Dominion Diamond Mines, tačiau pardavė savo deimantų kasyklą kompanijai The Washington Companies už 126 mln. USD.

Manoma, kad kasyklos metinė produkcija siekia apie 7,5 milijono karatų, tačiau ji labai skiriasi. Ekati kasykla buvo uždaryta kovo mėnesį dėl „Covid-19“, tačiau ją vėl planuojama atidaryti rudenį.

10 didžiausių deimantų kasyklų

8. Venetia deimatų kasykla – Pietų Afrika

Deimantų kasykla Venetia yra Pietų Afrikos šiaurės rytuose, netoli Limpopo upės. Ši deimantų kasykla sudaro 40% metinės Pietų Afrikos deimantų produkcijos. Taigi tai didžiausia deimantų gavybos kasykla Pietų Afrikoje. Šiuo metu tai yra atvirų kasyklų kasykla, tačiau gavyba truks tik iki 2021 m.

Po to bus naudojama požeminė kasykla, kurios numatomas tarnavimo laikas bus iki 2046 m. Deimantų kasykla priklauso ir naudojama De Beers Group. Kasyklos kasmet išgauna maždaug 4 milijonai karatų. Aplinkosaugos faktas apie kasyklą yra tas, kad jame vanduo sunaudojama minimaliai ir perdirbamas trečdalis proceso vandens.

9. Lomonosov – Russia

Lomonosov (pavadinta Rusijos mokslininko vardu) deimantų kasykla yra Rusijos šiaurės vakaruose, Archangelsko srityje. Lomosonovas priklauso ALROSA Group ir ją valdo dukterinė ALROSA įmonė, būtent RAB Sevarlmaz. Kasyklos kasmet išgauna apie 2 milijonus karatų. Vienas iš kiekvienos 350 karatų šios kasyklos yra spalvotas deimantas. O tai gana įspūdingas kiekis.

10 didžiausių deimantų kasyklų
Šaltinis: Wikipedia

10. Mir – Russia

Dar viena deimantų kasykla, esanti Jakutijoje, Rusijoje. Mir rusų kalba reiškia Taiką. Ši deimantų kasykla vėl yra ALROSA Group dalis, tačiau Mirny kasybos ir perdirbimo padalinys prižiūri ir valdo brangakmenių kasyklas. Atviros kasyklos gamyba buvo pradėta 1957 m. ir nutraukta 2001 m. Požeminė kasyba prasidėjo 2009 m. Tačiau, deja, nutrūko 2017 m. Yra tikimybė, kad jie atnaujins nuo 2030 m. Metinė produkcija siekė apie 3 milijonus karatų.

Mir

Papildoma informacija

  • Kaip tikriausiai pastebėjote, Rusija turi didžiausius ir turtingiausius briliantų išteklius pasaulyje. Rusijos deimantų ištekliai yra žinomi dėl savo fluorescencijos ir dažnai būna Crystal formos (aštuoni briaunos ir aštrūs kampai).
  • Botsvana (Afrika) yra dar viena pasaulio žaidėja žemėlapyje. Didžioji jo deimantų dalis yra brangakmenių kokybė, o dauguma akmenų turi baltą ir tobulai baltą spalvas (labai reti), jie taip pat gali būti žalsvi.
  • Kanadą apibūdina tris dalykus. Kristalai, padengti deimantai ir kubo formos deimantai. Didžioji jo deimantų yra baltos ir tobulai baltos spalvų.
  • Angola (Afrika) garsėja apvaliais baltos ir gelsvos spalvos deimantais. Gavyba yra didesnio nei vidutinio dydžio, yra daug didesnių akmenų.
  • Pietų Afrika pasižymi tobulai apvaliais, tobulai baltos spalvos ir kokybės deimantais. Jie turi įspūdingiausius akmenis. Pietų Afrika išgauna nuostabius rausvus ir mėlynus deimantus.

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.