Antradienis, 19 kovo, 2024
Kriptovaliutos ir P2P

Bitcoin SegWit2x patobulinimas išaugo į tikrą konfrontaciją. Ar pabaiga?

SegWit2x – bitcoin tinklo Achilo kulnas?

Kuo arčiau SegWit2x hard fork data, tuo daugiau naujienų iš palaikančių ir oponentų stovyklų su savo komentarais ir veiksmais. Honkongo susirinkimas (Hong Kong Bitcoin Meetup) praėjusią savaitę išplatino pranešimą, kuriame nepritaria SegWit2x patobulinimui, vadinamu hard fork. Jame teigiama, kad tai visiškai neapgalvotos pastangos (“reckless endeavor”), galinčios pakenkti visam bitcoin tinklui ir jį sutrikdyti.

To priežastis yra konsensuso bitcoin bendruomenėje nebuvo ir dėl stiprios apsaugos nebuvimo. Honkongo susirinkimas parodė kad BTC2X oponentų skaičius sparčiai auga. Kiek anksčiau panašų pareiškimą padarė bitcoin bendruomenės susirinkimas Seule.

Pranešime taip pat teigiama, kad SegWit2x šalininkai iš pradžių turėjo užsitikrinti bitcoin bendruomenės visišką palaikymą ir tik po to imtis atskyrimo. Deja, bet tas nebuvo padaryta. Tuo tarpu SegWit2x vystytojai teigia, kad procesas vyksta pilnu tempu ir atskyrimas įvyks, kaip planuojama, lapkričio viduryje.

Su kuo valgomas SegWit2x?

Šiandieninė Bitcoin (BTC) versija yra originali Satoshi Nakamoto sukurta valiuta su blockchain (“Bitcoin legacy”). O bloko dydis yra 1 MB.

Toks dydis specialiai sukurtas dėl to, kad tinklo mazgai (nodes) būtų apsaugoti nuo atakų, kai blokai pačioje pradžioje dar buvo tušti 99% ir buvo tikimasi, kad yra pilnai laiko protokolą patobulinti.

Tačiau bitcoin tapo populiarus ir jau kas 10 min. pradėjo gamintis nauji blokai, ir transakcijų dydis paprasčiausiai viršijo 1 MB, transakcijas teko atidėti.

Susidarė blokų „grūstys”, ilgėjo transakcijų laikas ir jų mokesčiai. Šių metų pavasarį nepatvirtintų transakcijų skaičius per dieną pasiekė 82 000.

Atsirado tam tikra korupcija. Susimokėjus didesnius pavedimo mokesčius galima gauti greitesnį patvirtinimą. Nemoki – lauki kelias dienas.

Todėl buvo sugalvotas ir įtrauktas protokolas Segregated Witness (SegWit). Protokolas atskiria transakcijos duomenis nuo parašo duomenų.

Taip pat SegWit ištaisė kelis bug’us ir padarė įmanomais tolimesnius pakeitimus ir patobulinimus blockcain tinkle.

Tačiau ne kiekvienam patiko būtent toks SegWit sprendimas. Oponentų manymu jam trūksta bitcoin bloko talpos padidinimo.

Bitcoin Core vystytojai, tie, kurie sukūrė SegWit, nenorėjo, kad blokas būtų didinamas, nes tai susiję su pakankamai didele rizika, nes reikia daryti atskyrimą, hard fork.

Hard fork įvyksta tada, kai kompiuteriai, dirbantys su nauja bloko versija, nesusiderina su kompiuteriais, dirbančiais su senąja versija. Ir jei padaryta klaida programavime – padariniai gali būti katastrofiški visam tinklui.

2017 m. gegužės 23 d. Digital Currency Group paskelbė New York Agreement (NYA). Susitarimą pasirašė daug bitcoin kompanijų ir miner’iai, kurių bendra maišos galia (hashpower) siekia 80%.

Iš principo tai buvo SegWit2x manifestas arba bendras rinkos konsensusas patobulinti SegWit protokolą, kuris turėtų pasirodyti po kelių savaičių.

Tačiau trys mėnesiai per mažas laiko tarpas po pirmo SegWit, mano ortodoksai. O hard fork grėsmė decentralizacijai.

Po lapkričio 16 d., kai, kaip planuojama, įvyks SegWit2x, atsiras dvi grandinė. Viena bus Bitcoin Core (legacy Bitcoin) o kita bus bitcoin SegWit2x versija, dar vadinama Bitcoin2x.

Ir jei hard fork sulauks didelės daugumos miner’ių palaikymo, Bitcoin tinkle gali atsirasti rimtos painiavos.

Ir nors bendruomenėje jaudulio dėl būsimo atskyrimo tikrai yra daug, realiai jaudintis nėra ko. Bitcoin’ų neatsiras daugiau. Tai baigtinis resursas. Jų bus 21 milijonas ir ne daugiau.

Vienintelis dalykas, dėl kurio verta ir reikia jaudintis, tai privataus rakto (private key) apsauga. Ir tai svarbu prisiminti per tokius atskyrimus.

Jei jūsų piniginė yra internete, niekas nežino, kaip reikalai pasisuks, jei naujame protokole atsiras klaidų. O klaidos kartais atsitinka.

Tad pasirūpinkite pirmiausia savo piniginės saugumu. Visada!

Rinka per savaitę.

Kriptorinkos kapitalizacija per savaitę išaugo 1.20% iki $175 028 956 641; BTC dalis rinkoje sumažėjo iki 56.6%.

Bitcoin SegWit2x patobulinimas išaugo į tikrą konfrontaciją. Ar pabaiga jau arti?

 

Partizaninis marketingas

Čia tokios įdomesnės naujienos… Rusų verslininkas Dmitrij Troyckij iš Jekaterinburgo bando užpatentuoti Bitcoin, Ethereum ir Ethereum Classic prekės ženklus, kuriuos naudos degtinei bei kitiems stipriems gėrimams ženklinti.

Komercinės sėkmės labai nesitikima, tačiau manoma, kad kaip suvenyrinė tokia degtinė bus lanai tinkama.

Kieta pozicija

Kripto valiutų birža BitMEX  savo klientams pataria pries hard fork bitcoin laikyti ten, kur yra SegWit2x palaikymas, gauti Bircoin2x 1:1 (Coinbase ir Bitfinex skelbiasi, kad taip darys) ir B2x iš karto parduoti.

Kas parduos pirmas, laimės daigiausiai, taip mano BitMEX, naująjį bitcoiną jau pakrikštijusi ShitCoin2x.

Nuomonės

Jordan Belfort, makleris, kuris tapo filmo The Wolf of Wallstreet (2013) herojaus prototipu, šiandien teigia, kad ICO yra ne kas kita, o didžiausia istorijoje sukčiavimo schema. Tiesa, ne visi ICO.

Ir jei tarp ICO yra bent 5% sukčių, tai jau yra didžiulė problema.

Warren Buffet: „Jūs negalite įvertinti bitcoin…”

Aswath Damodaran, New York University Finansų profesorius: Bitcoin tikra valiuta, ir ne jokia apgaulė.

Peter Thiel, vienas PayPal įkūrėjų, mano, kad bitcoin kritikai jo iki galo jo neįvertina. Jis teigia, kad bitcoin geriausia naudoti kaip rezervinę valiutą taupymui ir nenaudoti atsiskaitymams.

Grafikai

BTCUSD pozicijoje, kaip jau matėme praėjusią savaitę, Fibonacci palaikymai užsirekomendavo gerai ir kainai nuo jų atšoko.

Dabar dieniniame grafike turime stiprius palaikymus ties Fibonacci 0.236 ir 0.382, bei fraktalinį palaikymą ties $5 101.35.

O naujų aukštumų BTCUSD nepasiekė 8 sesijas (24H) iš eilės. Vadinasi, turime stiprų pasipriešinimą ties $6 180. AO osciliatorius rodo sumažėjusį pirkėjų interesą.

Tačiau žinant bitcoin tradiciją tik kilti ir kilti, prognozuoti tolimesnį jo kilimą yra kur kas lengviau, nei korekciją. Tuo labiau, kad palaikymus visada turi kelis, o pasipriešinimą, kaip taisyklė, tik vieną.

Bitcoin SegWit2x patobulinimas išaugo į tikrą konfrontaciją. Ar pabaiga?

ETHUSD pozicijoje palaikymas per savaitę atsilaikė. Tiesa, kartą buvo prakirstas, bet kaina vėl sugrįžo į kanalą, kaip mes ir manėme.

Eteris prieš dolerį flate jau daugiau nei mėnuo. Vieta, kur kaina anksčiau ar vėliau pramuša kanalo ribą į kurią nors pusę. Galima pasinaudoti šia galimybe.

Dieniniame grafike Buy long signalas @311.71. Sell short signalas @275.45. Stopai – priešingi pavedimai. Taikome dvigubo stopo strategiją.

Bitcoin SegWit2x patobulinimas išaugo į tikrą konfrontaciją. Ar pabaiga?

Bitcoin Cach per savaitgalį nustebino ne vieną savo kilimu su padidėjusia apyvarta. Pagal laiką galima įtarti, kad kilimo ‘kaltininkai’ yra Azijos pinigai.

Tai leido BCHUSD kainai atsispirti nuo žemumų ir, gali būti, kad matome trendo keitimąsi iš down į up. Palaikymas vis dar lieka ties $272.0.

Bitcoin SegWit2x patobulinimas išaugo į tikrą konfrontaciją. Ar pabaiga?

XRPBTC pozicijoje Buy long signalas. Stop dar nesuveikė po to. Laikom poziciją su tuo pačiu stopu.

Bitcoin SegWit2x patobulinimas išaugo į tikrą konfrontaciją. Ar pabaiga jau arti?

BCHBTC pozicijoje suveikė long signalas. Per savaitgalį buvo pildymosi signalas ir su kartus pakeltas stopas. Pastarasis iš karto ir suveikė. Dideli pinigai kainą judino labai greitai.

Bitcoin SegWit2x patobulinimas išaugo į tikrą konfrontaciją. Ar pabaiga jau arti?

LTCBTC pozicijoje lygiai ta pati situacijai, kaip ir XRPBTC.

Bitcoin SegWit2x patobulinimas išaugo į tikrą konfrontaciją. Ar pabaiga jau arti?


Dar apie SegWit2x galite paskaityti čia.

Bitcoin SegWit2x patobulinimas išaugo į tikrą konfrontaciją. Ar pabaiga jau arti?