COVID pandemija ir pašto ženklai

Nuo 2020 metų pradžios didžioji pasaulio dalis susidūrė COVID pandemija. Skirtingos šalys paveiktos skirtingu laipsniu. Vienos labiau, kitos švelniau. Ši pandemija, turinti daugiau nei 36 milijonų užsikrėtusių žmonių (2020 m. spalis), yra pati užkrečiamiausia ir mirtiniausia per pastaruosius dešimtmečius.

Dauguma šalių yra sukūrusios tam tikras ekonomines pandemijos pagalbos programas, siekdamos įveikti neigiamus pasaulinės ekonomikos sustojimo padarinius. Prie programų prisijungė ir pašto tarnybos visame pasaulyje. Jos išleido COVID-19 pagalbos pašto ženklus, o jų pardavimo pajamos vienaip ar kitaip naudojamos kovoti su pandemijos padariniais.

Normandijos sala Aldernis išleido puikų pašto ženklų rinkinį, susidedantį iš keturių pašto ženklų, kaip kampanijos Alderney Spirit dalį. Pašto ženklai yra sukurti remiantis vietinių vaikų piešiniais. Jie skirti simbolizuoti ir pabrėžti teigiamus pandemijos aspektus.

Keturi antspaudai vaizduoja tokias vertybes kaip paslaugumas, supratimas, saugumas ir kokybiško laiko šeimoje svarba. Dizainas labai skiriasi: vienas antspaudas, kuriame pavaizduoti valstybės tarnautojai priekyje, o sala fone nudažyta vaivorykštės spalvomis; kitas – asmeninis jį piešusio vaiko burbulas, o likusiuose dviejuose antspauduose pagrindinis dėmesys skiriamas šeimai ir saugumui. Pašto ženklų nominalai yra 50 p, 68 p, 85 p ir 95p. Juos galite rasti kataloge.

***

Tas pats visuotinio pašto skyrius taip pat išleido aštuonis Gernsio pašto ženklus. Jie išleisti kaip kampanijos Guernsey Together dalis. Ir kaip ir Alderno ženkluose, juose yra pavaizduoti vaikų piešiniai. Juose ypatingas dėmesys skiriamas dėkingumui valstybės tarnautojams, pavyzdžiui, policininkams ir sveikatos priežiūros darbuotojams, esant tokiai nepaprastai padėčiai.

Spalvos ženkluose apima visas vaivorykštės spalvas ir originaliai įtrauktos į pašto ženklus. Piešinius sukūrė vaikai nuo 5 iki 13 metų, o kai kurie kūriniai yra gana įspūdingi. Pajamos iš Alderno ir Gernsio pašto ženklų bus paskirstytos tarp įvairių labdaros organizacijų, kurios visos orientuotos į COVD-19 pandemijos padarinių vietos bendruomenėms palengvinimą ir likvidavimą. Gernsio antspaudus rasite kataloge.

***

Kai pandemija pradėjo judėti iš Kinijos į likusį pasaulį, Grenlandija sureagavo greitai, įtraukdama COVID-19 į pavojingų ligų sąrašą ir perduodama situacijos valdymą Grenlandijos Pandemijos komisijai. Su visuomene buvo pasidalinta įvairiomis rekomendacijomis, o Komisijai ir visuomenei bendradarbiaujant atliktas darbas rodo, kad Grenlandija šiandien yra viena iš mažiausiai užkrėstų šalių ir 2020 m. spalio pradžioje čia užregistruota 15 Covid atvejų ir nė vienos mirties. Tai puiki žinia, tačiau tai nereiškia, kad Grenlandija švelnina savo apribojimus, nes jie taip pat nenori būti antrosios infekcijos bangos dalimi.

COVID pandemija ir pašto ženklai

Rugpjūčio 10 d. Grenlandijos paštas išleido pridėtinės vertės (added-value) metų pašto ženklą. Šiais metais ženklas buvo skirtas COVID-19 pagalbos priemonėm ir buvo sukurtas susitarus su Grenlandijos sveikatos institucijomis. Sveikatos priežiūros institucijų direktorius sako, kad pašto ženklas, skirtas COVID-19 pagalbos priemonėms, padidins bendruomenės dėmesį atsakomybei, kuria siekiama kovoti su koronaviruso plitimu Grenlandijoje.

Sveikatos priežiūros personalas ir pažeidžiami piliečiai vis dar kovoja su COVID-19 ir jos padariniais. Pajamos iš pašto ženklų pardavimo bus naudojamos naujoms ir išplėstoms šios kovos priemonėms – kova dar, toli gražu, nesibaigė.

Pašto ženklą sukūrė Paarma Olsvig Brandt, Tai jos debiutas su pašto ženklų dizainu. Meno kūrinyje ji dirba su šviesa ir vandeniu, ir tai aiškiai matyti reljefiniame ženkle. Ženkle vaizduojama ranka, laikanti šviesos gaublį, kuris laiko žmogišką figūrą.

Pašto ženklo nominalas yra 16 + 1 DKK. Jį galima rasti kataloge. O suvenyrinį bloką su keturiais ženklais už 9.15 EUR galima įsigyti tiesiai Grenlandijos pašto tinklalapyje.

Patinka turinys? Palaikykite turinio kokybę Apie Investavimą Paprastai Patreon!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

%d bloggers like this: