Šeštadienis, 5 spalio, 2024
Strategijos

Investicinis portfelis Apple

Portfelis Apple. Įsivaizduokite, kad Jūs esate didžiulis Apple kompanijos fanatas ir nieko daugiau girdėti nenorite. Jei investuoti, tai tik į Apple akcijas ir į nieką daugiau. Apie kompanijos produkciją net nekalbam.

Investuotojams Apple akcijos buvo tikras atradimas. Nuo 2011 m. akcijos pakilo nuo $310 iki $693 pernai rugsėjį. O nuo to laiko akcijos nukrito iki $390.53 ir dabar vėl pradėjo kilti.

Tačiau ar šis kilimas išves akciją į naujas aukštumas? Kai kure specialistai mano, kad po Jobs’o ir, gal būt, Cooke’o, „Apple magija“ gali prapulti. Investicijos į šias akcijas rizika padidėja.

Bet mes pradžioje sakėme, kad be Apple investuotojas nenori nieko girdėti, tačiau supranta, kad „dėti kiaušinius į vieną krepšį“ labai rizikinga. Ką daryti? Ar galima diversifikuoti riziką? Pasirodo, kad galima. Ir net neišduodant savo meilės Apple.

Apple, kad ir kokia gera kompanija būtų, ji negali dirbti be kitų kompanijų produkcijos. Realiai beveik visos „kietos“ detalės pagamintos kitur. Ir kas svarbiausia, tų kitų kompanijų akcijos listinguojamos NASDAQ ir NYSE sąrašuose.

Idėja yra pirkti ne tik Apple akcijas, bet ir su kompanija susijusių kompanijų akcijas. Tokiu būdu sąlyginai diversifikuojant  riziką.

Papildomai perkam dar QUALCOMM, Inc., Broadcom Corporation, Taiwan Semiconductor Mfg. Co. Ltd. (ADR)QUALCOMM, Inc. akcijos yra tarp geriausių CITI išvardintų akcijų.

Turime tokį pasirinkimą.

Pirkti Apple akcijas, kurių vidutinis petinis pelningumas yra 45% ir rizika apie 39% ar sudaryti portfelį, kurio pelningumas mažesnis bet ir rizika nedidelė.

Jei prieš metus būtume sudarę portfelį iš šių keturių akcijų lygiomis pagal kapitalizaciją dalimis, tai dabar turėtum 5,4% vidutinį metinį pelningumą ir 5,6% riziką.

Portfelis Apple 2015

Pelningumas labai mažas, bet ir rizika maža. O ir Šarpo rodiklis rodo, kad už rizikos vienetą gaunamas tik 0,65 pelningumas. Portfelis, kurio proporcijos yra

AAPL – 100 akcijų;

QCOM – 900 akcijų;

BRCM – 1650 akcijų;

TSM – 3600 akcijų

yra mažai efektyvus. Pelningumą galima padidinti, dvigubai padidinus akcijų QCOM, BRCM, TSM kiekį portfelyje. Tada ir Šarpo rodiklis bus didesnis >1.

O jei iš šio portfelio išmestume AAPL akcijas, tai portfelio vidutinis metinis pelningumas padidėtų iki 13,4%, rizika padidėtu tik iki 6%, o Šarpo rodiklis padidėtų iki 2.

Jei portfelis būtų buvęs sudarytas prieš 10 metų, tai jo pelningumas būtų labai aukštas, rizika labai priimtina. Toks portfelis būtų neutralizavęs dabartinį AAPL akcijų kritimą.

Bet mes portfelį norime sukurti dabar ir riziką turime valdyti dabar, todėl tokio senumo istoriniais duomeninis negalime remtis.

Šiandien AAPL akcijos pradėjo kilimą. Ir gali būti, kad kilimas truks toliau, jei kils visa rinka. Nusipirkime 10 AAPL akcijų. Tai duos nedidelį pelningumo sumažėjimą, o rizika išliks ta pati. Nelogiška, bet rizikos valdymo prasme tai vertinga. Nieko neprarandam.

Tačiau jei AAPL akcijos vėl pradės rodyti tokį pelningumą, koks buvo iki akcijos kritimo, tai bus galima prisipirkti dar AAPL akcijų.

Tada galima laukti, kad portfelio pelningumas pralenks rinkos pelningumą, o rizika bus sąlyginai maža.

Apple Inc.

Investicinis portfelis Apple

QUALCOMM Incorporated

Investicinis portfelis Apple

Broadcom Corp.

Investicinis portfelis Apple

Taiwan Semiconductor Manufacturing Co. Ltd.

Investicinis

One thought on “Investicinis portfelis Apple

  • Lazaro

    Very good information. Lucky me I recently found your site
    by chance (stumbleupon). I’ve book-marked it for
    later!

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.