Kriptorinkų apžvalga 2018-03-26. Meškų glėbys dar mirtinai stiprus
2018-03-26. Kriptorinkos kapitalizacija dar laikosi ties 329 mlrd. USD, bitcoin dalis joje yra pakankamai stabili ir siekia apie 43%. Bitcoin kasimo pelningumas nuo šių metų pradžios yra žiauriai smukęs, -81,27% iki 0.588 USD/diena už 1THash/s:
O transakcijų bitcoinais mediana nukritusi net iki 0.174 USD. Panašu, kad bitcoin tinklas normalizuojasi, grįžta prie Satoshi Nakamoto vizijos, ir krentanti bitcoin kaina tam gerai sąlygoja.
***
Kriptobirža Binance pranešė, kad atidaro naują biurą Maltoje po to, kai Japonijos reguliuotojas, atseit, atsisakė išduoti kompanijai licenciją.
Be to, Maltoje Binance bendradarbiaus su vietiniu banku, kur bus paprasta vykdyti transakcijas “fiat-to-crypto”. Skaičiuojama, kad biržos 24H apyvarta siekia $1,8 mlrd.
Taip pat ši žinia siejama su bitcoin kainos kritimu žemiau $9 000.
***
Geros žinios pasaulinei finansų rinkai bei kriptorinkai ateina iš Kinijos. Visų pirma, Kinijos vyriausybė ir Kinijos Nacionalinis bankas į šalies $27 trilijonų apimties mokėjimų rinką nusprendė įsileisti ir užsienio žaidėjus.
Kinijos bankai ir mokėjimų paslaugos yra stiprios kompanijos ir technologiškai pasikausčiusios. Ir po kokių 10-15 metų bankines sąskaitas pakeis naujos technologijos, sakysim, kažkas panašaus į blockchain.
O naujasis Kinijos Nacionalinio banko vadovas Yi Gang teigiamai atsiliepė apie bitcoin, sakydamas, kad jis suteikia laisvę visiems, kurie juo naudojasi, o pati valiuta yra pakankamai skaidri.
Gal būt tai pirmasis tokio lygio sprendimų priėmėjas taip teigiamai atsiliepęs apie bitcoin?..
***
Manoma, kad Ethereum kainai grėsmę kelia ne „banginiai”, kurie turi didžiausią ETH kiekį, bet ICO. Apskaičiuota, kad ICO turi sukaupę apie 3% dabartinių ethereum atsargų ir periodiškai juos išmeta į rinką.
Į šį faktorių rinkos dalyviai atkreipė dėmesį kovo 18 dieną, kai ETH kaina staigiai krito iki $452 (Bitfinex). Manoma, kad kainą mušė vieno ICO (greičiausiai, EOS) sukauptų ETH išmetimas į rinką.
Todėl dabar baiminamasi, kad panašių epizodų rinkoje bus dar ne vienas. Nes skaičiuojama, kad per ICO yra surinkta apie $5.7 mlrd. vertės eterių, kuriuos tenka keisti į fiat, projektų kaštams padengti.
O sąlyginai mažas kriptorinkų likvidumas sukelia didelius kainų pokyčius. Bet kokiu atveju tokia grėsmė ethereum rinkai sąlygoja kainos kritimą.
***
Kriptovaliutai Tether greit atsiras konkurentas. Žymių ekonomistų ir finansų inovatorių komanda kuria naują kriptovaliutą Saga (SGA), be volatilumo, neanonimiška ir be dviprasmiškų vertės suvokimų.
Pagrindinis valiutos sukūrimo tikslas yra turėti stabilią atsiskaitymo priemonę. Lig šiol bitcoin dėl didelių atsiskaitymo kaštų ir didelio svyravimo visiškai netiko ūkinės veiklos atsiskaitymams.
Iš čia poreikis sukurti naują ir patogią valiutą, neskirtą spekuliacijoms. Saga naudos tradicinius finansinius metodus: dalinis bankinis rezervavimas ir depozitiniai rezervai bankuose.
Kūrėjai siekia, kad Saga būtų kažkokia dalimi pririštas prie SDR – tarptautinio rezervinio aktyvo, kuris susideda iš JAV dolerio ir euro krepšelio.
Saga kiekis bus reguliuojamas algoritmu ir priklausys nuo Saga rinkos ekonomikos dydžio. Augant transakcijų kiekiui, didės „monetų” kiekis. Taip bus reguliuojama Saga kaina. Nuo didelių svyravimų apsaugos ir nustatyti kainos svyravimai.
Šios valiutos idėja prieštarauja decentralizavimo principui. Bet atkreipkite dėmesį į tai, kas jos kūrėjas ir pamatysite, kad grupė žymių veikėjų visiškai nesiruošia atsisakyti dolerio ir palūkanų ekonomikos idėjos, bet nori gerai užsidirbti iš kritovaliutų bumo.
***
Grafikai
BTCUSD pozicijoje stopą nuleidžiam iki @9097.
ETHUSD pozicijoje stopą nuleidžiam iki @590.12.
NEOUSD pozicijoje stopą nuleidžiam iki @75.21.
XRPUSD pozicijoje stopą nuleidžiam iki @0.72513.
You must be logged in to post a comment.