Latvijos degalinių tinklas Virši per IPO pritraukė 7,8 mln. eurų

Latvijos degalų ir atsinaujinančios energijos tiekėjas Virši per IPO pritraukė 7,8 mln. eurų. Jame 9 979 investuotojai pateikė paraiškas dėl 1 735 489 naujų Virši akcijų, paklausa beveik dvigubai viršijo bazinį pasiūlymą. Per šį IPO pasiektas rekordinis investuotojų aktyvumas Latvijos istorijoje.

Beveik pusė, arba 4 732, „Virši“ akcijas pasirašiusių investuotojų yra iš Latvijos, 5 128 investuotojai – iš Estijos, 97 investuotojai – iš Lietuvos. Naujai išleistas bendrovės akcijas pasirašė ir 15 institucinių investuotojų. 60 % investuotojų gaus tiek akcijų, kiek jų pasirašė.

„Džiaugiamės rezultatu ir dideliu investuotojų aktyvumu. Vienas iš bendrovės IPO tikslų buvo pasiekti kuo daugiau investuotojų, todėl džiugu, kad šią savaitę prie bendrovės prisijungs beveik 10 000 naujų akcininkų. Esame įsitikinę, kad tai užtikrins tolesnį bendrovės rinkos dalies augimą. Dėkoju visai „Virši“ komandai, kuri visus metus daug ir nuoširdžiai dirbo, kad būtų įgyvendintas sėkmingiausias IPO Latvijos istorijoje.

Taip pat esame dėkingi kiekvienam investuotojui, parodžiusiam pasitikėjimą stipriais bendrovės finansiniais rezultatais ir investavusiam savo lėšas į tolesnę „Virši“ plėtrą. Pritrauktas kapitalas padės perkelti bendrovės plėtrą į naują lygmenį, gerinti alternatyvių degalų infrastruktūrą Latvijos rinkoje ir leis tapti pirmaujančia rinkos dalyve per artimiausius 3–5 metus. Mes dirbame toliau – dabar visi drauge!“ – sako Jānis Vība, „Virši“ valdybos pirmininkas.

„Nors iš Estijos dalyvavo daugiausia investuotojų, latvių investuotojai tvirtai aplenkė estų investuotojus pagal prašomą akcijų skaičių. Tai įrodo, kad gerą reputaciją ir didelius planus turinčios vietinės bendrovės gali žengti tolesnius plėtros žingsnius kartu su vietos gyventojais“, – pažymiIvars Bergmanis, LHV banko Institucinių rinkų vadovas.

Virši planai

Planuojama, kad prekyba „Virši“ akcijomis „Nasdaq“ Rygos biržos alternatyvioje rinkoje „First North“ prasidės lapkričio 11 d.

Didžiausią investuotojų dalį sudaro LHV klientai (33 %), „Swedbank Latvija“ (25 %), „Swedbank Estonia“ (12 %) ir „Citadele“ (10 %). IPO metu investuotojai pasirašė 1 735 489 naujas akcijas, o vienos akcijos kaina buvo 4,49 eurų. Per IPO pritrauktu 7,8 mln. eurų kapitalu „Virši“ planuoja gerinti alternatyvių degalų tiekimą ir infrastruktūrą, didinti suslėgtų gamtinių dujų (SGD), biometano ir suskystintų gamtinių dujų (SkGD) bei elektromobilių įkrovimo punktų prieinamumą Latvijoje. Taip pat planuojama daug dėmesio skirti įmonės veiklos tvarumo ir efektyvumo didinimui.

Daugiau informacijos apie „Virši“ žengimą į biržą ir būsimus plėtros planus: www.virsi.lv/for-investors. Dėl šio sandorio nuo lapkričio 11 d. daugiau nei 7 490 investuotojų galės dalyvauti akcininkų lojalumo programoje, užpildę svetainėje esančią paraiškos formą.

„Virši“ IPO proceso finansų konsultantai yra LHV bankas ir advokatų kontora „Eversheds Sutherland Bitāns“. Latvijos finansų ir kapitalo rinkos komisijos patvirtintą „Virši“ IPO prospektą galima rasti interneto svetainėje: www.virsi.lv/for-investors.

Apie bendrovę:

„Virši“ (AB „Virši-A“) yra didžiausias ir greičiausiai augantis Latvijos degalų tiekėjas, turintis 26 metų patirtį degalų prekyboje. Šiuo metu „Virši“ tinklą sudaro 63 degalinės, iš kurių 61 – pilnai aptarnaujama. Tinkle dirba daugiau nei 627 žmonių visuose Latvijos regionuose.

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

%d bloggers like this: