Sekmadienis, 21 liepos, 2024
Estija

AS Infortar Akcijų Analizė

AS Infortar yra viena didžiausių privačių investicinių grupių Estijoje, įkurta 1997 metais. Pagrindinis tikslas buvo įsigyti AS Tallink Grupp ir investuoti į jos tolesnę plėtrą. Nuo 2004 metų pradėjo plėstis į viešbučių, nekilnojamojo turto ir transporto sektorius. 2016 metais įvyko dinamiškas įsiveržimas į energetikos sektorių.

Infortar turi daugiau nei 40% dalį Baltijos jūros regiono lyderio AS Tallink Grupp, taip pat 100% Estijos didžiausios dujų kompanijos AS Eesti Gaas. Kompanijos investicijos į nekilnojamąjį turtą ir viešbučius apima keturis modernius viešbučius ir SPA Talline bei Rygoje, grupės būstinę, žinomą kaip Icehouse ir Firehouse, verslo pastatus, vadinamus Tähesaju Twins Lasnamäe, logistikos centrą Maardu, verslo pastatą Tallino senamiestyje ir Tallink teniso centrą.

Grupė išskiria tris pagrindines veiklos sritis, kurios pateikiamos kaip atskleistini segmentai individualiai, ir nedidelės veiklos sritys, pristatomos kartu kaip „Kitos“. Infortar turi daugiau nei 100 000 kvadratinių metrų komercinio nekilnojamojo turto, 48 filialus, apie 1 300 darbuotojų.

Pajamų pasiskirstymas pagal segmentus:

AS Infortar Pajamos pagal segmentus
Pajamos pagal segmentus

Kompanijos finansai

Lig šiol kompanija „ramiai” sau vykdė veiklą, generavo stabilias pajamas. Tačiau ji nusprendė spurtuoti ir į veiklą investuoti virš 31 mln. EUR. Ji skelbiasi, kad kuria krizei atsparią įmonę. Tam reikalui 2023 m. viešai išplatino akcijas, kurios dabar listinguojamos NASDAQ Tallinn biržoje.

Veiklos rezultatų skelbimo laikotarpyje (5 metai) vidutinis metinis Pajamų augimas siekė virš 55% kasmet. Pajamos stipriai išaugo paskutinius dvejus metus. 2023 m. Pajamos augo jau tik 2.93%. Bet mes ateityje jau tikimės spartesnio augimo.

Dėl nuolat augančio akcijų skaičiaus, EPS stabiliai mažėja. Kol kas to nevertinam, nes tai natūralus procesas. Užtat Grynasis 2023 m. pelnas augo net 23.51%. Veiklos pelnas taip pat sparčiai auga. Konsoliduotasis Bendrasis pajamingumas yra vos 13% – toks mums per mažas. Tačiau Grynasis pajamingumas jau sudaro įspūdį – beveik 22%.

Kompanija optimaliai valdo Administracinius, Bendruosius ir Komercinius kaštus. Jų krūvis, tenkantis Bendrajam pelnui, yra nedidelis, o tai leidžia pasiekti virš 18% ROAA ir beveik tokią pačią ROAE grąžą. Kuo mes labai džiaugiamės už kompaniją.

Nuo 2021 m. bendrovė turi teigiamus ir augančius pinigų srautus. Džiugu matyti, kad šie srautai eina iš pagrindinės kompanijos veiklos. Sąskaitose didėja pinigų kiekis, o Nepaskirstyto pelno vidutinis metinis augimo tempas siekia net 16%. Turime reikalą su galingu pinigų generatoriumi.

F_SCORE įvertis yra 4. Tai mažiausias įvertis, leidžiantis investuoti į šią kompaniją.

Bet reikia nepamiršti, kad veikla finansuojama taip pat ir iš skolintų lėšų. Bet čia finansai valdomi konservatyviai. Sumokėtos palūkanos nesudaro nė penktadalio Veiklos pelno, o Ilgalaikes skolas kompanija galėtų padengti vien tik su 2023 m. pelnu.

Jei kompanijos savininkai norėtų parduoti verslą, o lėšas investuoti, sakysim, į JAV 10 m. trukmės obligacijas bei gauti tokią pat grąžą. kokią gavo bendrovė 2023 metais, tai akcijas turėtų pardavinėti net po 333 EUR. Labai geras įvertis fiksuotų palūkanų atžvilgiu.

Investicinis įvertis:

Investicinis įvertis
Investicinis įvertis

AS Infortar akcijos

AS Infortar akcijos listinguojamos NASDAQ Tallinn biržoje nuo 2023 m. gruodžio 14 d. Trumpinys (ticker) yra INF1T.

Listingavimui dar nėra nė pusės metų, todėl statistika dar labai „liesa” ir gali nepakankamai korektiškai atspindėti situaciją. Bet mes nebūsime labai reiklūs.

Akcijos kainos Standartinis nuokrypis yra apie 15%, Beta rodiklis siekia -0.9122. Tai rodo, kad iki analizės akcijos kainos dinamika buvo priešingos krypties nei visa Baltijos rinka. Tiesiog palaukime ilgesnio kotiravimosi laikotarpio.

PEG rodiklis taip pat neigiamas – -0.09. Tačiau Equity risk premium yra neįtikėtinai didelis. Jis siekia beveik 18%. Ir kaip pamatysime šiek tiek žemiau, prognozuojama kainos perspektyva yra taip pat aukšta.

Net retai naudojamas Grahamo skaičius rodo didesnę kainą nei rinkoje – 113 EUR. GRAPES metodu apskaičiuota kainos perspektyva yra 208 EUR, kas duoda apie 44% kainos CAGR. Savo kainos perspektyvos mes dar nepateikiam, nes per mažai duomenų perspektyvai įvertinti.

Kainos perspektyva (neteikiam)
Kainos perspektyva (neteikiam)

Akcijos kaina

Išvados

Vertinant subjektyviai, man patinka holdinginės kompanijos su ambicijomis. Dabar kompanija stipriai investuoja į savo veiklą ir labai tikiuosi, kad ateityje pamatysime gerų rezultatų. O kol kas laukiam, nes pirkti šią, kaip manome, nelikvidžią akciją yra per daug rizikinga. Bet gal ir jums kilo jausmas, kad čia gali būti vienas tų gerų Baltijos perliukų?

Kompanijos puslapis.

Daugiau Estijos kompanijų akcijų.


Kavos puodelis iš jūsų už šią puikią analizę.

1 210 582 hits

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.