JAV technologijų įmonės dominuoja tarp akcijų, kuriomis 2016 metais prekiauta daugiausia

2016 metais prekiauta daugiausia

Metais, kuriais Trumpas tapo Amerikos prezidentu, Jungtinė Karalystė nusprendė pasitraukti iš Europos Sąjungos ir rinkose kainos kinta itin smarkiai, internetinės prekybos platformoje SaxoTraderGO daugiausia prekiauta JAV technologijų įmonių akcijomis.

Saxo Bank, kurio specializacija – kelių tipų aktyvų internetinės prekybos ir investicijų sritis, paskelbė penkias akcijas, 2016 metais SaxoTraderGO platformoje sulaukusias daugiausia prekiautojų dėmesio.

Piteris Garnris (Peter Garnry), Saxo Bank Kiekybiniais metodais paremtų strategijų padalinio vadovas, taip pakomentavo penkias akcijas, kuriomis daugiausia prekiauta:

1. Facebook

2016 metais investuotojams uždirbo solidžią 9,6 proc. grąžą, patirdamas santykinai mažesnius nuostolius per 2016 metų vasario mėnesio neramumus rinkose.

Tačiau metus įmonė užbaigė liūdna gaida, pernai lapkritį paskelbdama, kad numato, jog pajamų augimo tempai sumažės nuo 50 proc. per metus aukštumų.

Nurodyta, jog tai įvyks dėl to, kad į Facebook naujienų srautą nebeįmanoma įtraukti daugiau reklaminių pranešimų, nepakenkiant to srauto naudingumui.

Suvokę, kad naujos pajamos, gaunamos iš WhatsApp, Messenger bei Instagram, artimiausiu metu nepajėgs kompensuoti Facebook sulėtėjimo, investuotojai ėmė koreguoti įmonės vertę lemiančius rodiklius.

Vis dėlto, nepaisant prastų naujienų, Facebook išlieka tarp tokių akcijų, kuriomis aktyviausiai prekiaujama, nes ji turi unikalią prieigą prie vertės kūrimo socialiniuose tinkluose.

2. Amazon

2016 metais uždirbo 13,1 proc. grąžą, net ir tragiškai prasidėjus metams, kai investuotojai buvo suabejoję pasaulio ekonomikos bei Amazon augimo perspektyvomis.

Metams tęsiantis, Amazon investuotojams pademonstravo, kad ji auga ne tik stipriai, bet ir vis greičiau, dėl Amazon Web Services (AWS) padalinio.

Jis taip pat padidino ir Amazon pelno, neskaičiuojant palūkanų, mokesčių ir nusidėvėjimo (EBITDA), maržą nuo 4 proc., buvusių 2011 metų IV ketvirtį, iki 9,1 proc. 2016 metų III ketvirtį.

Amazon akcijos yra labai populiarios tarp investuotojų ir Saxo Bank klientų, nes įmonė auga labai dideliais tempais ir dominuoja pasauliniame e.komercijos sektoriuje. Tai suteikia unikalias galimybes investuoti.

3. Apple

2016 metais uždirbo 7,2 proc. grąžą, t. y. mažiau už S&P 500 akcijų indeksą. Tai sustiprina nuomonę, kad Apple praranda savo žavesį tarp investuotojų ir net klientų.

Išgaravus Steve‘o Jobso laikus menančiam entuziazmui dėl Apple produktų, ši bendrovė, nors vis dar užimanti stiprią poziciją, patiria spaudimą pateikti rinkai naujovę, kuri papildytų jos produktų bei paslaugų krepšelį ir sumažintų priklausomybę nuo vis dar 70 proc. pajamų siekiančio telefono aparatų bei jų programinės įrangos (App Store) segmento.

Apple, nors ir praradusi laurus, išlieka viena likvidžiausių individualių akcijų pasaulyje, kuri patenkina investuotojų, ieškančių mažų kainų skirtumų, poreikius.

4. Deutsche Bank

Deutsche Bank beveik patyrė rinkos mirties nuosprendį, kai 2016 metais akcijos kaina nusirito 55 proc., iki EUR 10 už akciją.

Investuotojai demonstravo nepasitikėjimą verslo ateities perspektyvomis, netikėdami, kad jis bus pastatytas ant kojų ir taps pakankamai pelningas, kartu nerimaudami dėl didelės baudos, skirtos JAV teisingumo departamento.

Vis dėlto IV metų ketvirtį akcijos atgavo jėgas, pakildamos 72 proc. Investuotojų nuotaikos ženkliai pasitaisė, paskelbus prognozes, kad palūkanų normos augs, ir pasiekus susitarimą su JAV teisingumo departamentu.

Deutsche Bank patenka tarp tų akcijų, kuriomis Saxo Bank klientai prekiauja daugiausia, nes jos patraukliai likvidžios ir suteikia galimybių atlikti statymus už Europos finansų sektoriaus sveikatą.

5. Novo Nordisk

Novo Nordisk išgyveno prasčiausius metus nuo pat 2002 metų, akcijų kainai krentant apie 44 proc., nes imta prognozuoti žemesnius įmonės 2016 fiskalinių metų veiklos rezultatus, o vėliau net prisipažinta investuotojams, kad ilgalaikis tikslas pasiekti 10 proc. įmonės veiklos rodiklių augimą buvęs pernelyg optimistiškas, todėl jis nukirptas perpus.

Numatoma, kad augantis spaudimas kainodarai pelningojoje Šiaurės Amerikos rinkoje išliks, todėl Novo Nordisk teks susitaikyti su pasikeitusia tikrove.

Šios įmonės akcijos 2016 metais buvo vienos populiariausių tarp Saxo Bank klientų. Taip nutiko todėl, kad įspūdingai nukrito jų kaina, taip pat dėl to, kad Saxo Bank klientų bazę daugiausia sudaro Danijos gyventojai, savo portfeliuose turintys Novo Nordisk akcijų.

Penkių individualių akcijų sandorių dėl kainos skirtumo (CFD), kuriomis Saxo Bank klientai prekiavo daugiausia, sąrašas:

Lietuva

 1. Infineon Technologies
 2. Yandex NV
 3. Exxon Mobil Corporation
 4. Facebook Inc.
 5. Amazon.com Inc.

Latvija

 1. Luxoft Holding Inc.
 2. Delta Air Lines Inc.
 3. AMADEUS FIRE AG
 4. iShares S&P Midcap 400 value index Fund
 5. Toyota Motor Corp.

  Estija

 1.   SMA Solar Technology AG
 2.   Euskaltel SA
 3.   SunPower Corp.
 4.   Raisio Group
 5.   Celyad
Patinka turinys? Palaikykite turinio kokybę Apie Investavimą Paprastai Patreon!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

%d bloggers like this: