Kapitalo rinkos. Prekybinės dienos pabaiga 2019-11-06

Europos akcijos

2019-11-06. Europos akcijų rinkose paneuropinis Stoxx 600 indeksas užsidarė 0,12 proc. aukščiau. O automobilių ir statybinių prekių bei pagrindinių žaliavų subindeksai kilo labiausiai. Chemijos, maisto ir gėrimų kompanijų akcijų kainos taip pat kilo.

Adidas pranešė, kad pardavimai 3Q, palyginti su ankstesniais metais, augo 6%, o veiklos pelnas patvirtina visų metų prognozę. Generalinis direktorius Kasperis Rorstedas trečiadienį pranešime spaudai teigė, kad 2019 metai bus rekordiniai Vokietijos sportinių drabužių prekės ženklo metai. Tačiau akcijos krito 5,1 proc., nes rezultatai nesužavėjo investuotojų. Marks & Spencer akcijų kaina krito 0,19%, pranešus apie 52% padidėjusį pelną per pirmąjį metų pusmetį.

Valiutos

Valiutų rinkose svaras trečiadienį buvo neutralus, nes investuotojai apskaičiavo riziką, kurią artėjančiuose visuotiniuose rinkimuose gali sukelti Jungtinės Karalystės galimybė baigti savo pasitraukimą iš Europos Sąjungos iki paskutinės išvykimo termino – sausio 31 d.

Svaras paskutinį kartą dolerio ir euro atžvilgiu atitinkamai 1,2877 USD ir 86,00 penso. Praėjusį mėnesį jis pakilo daugiau nei 5%, kai investuotojai patraukė short pozicijas, tikėdamiesi, kad bus išvengta Brexit be sutarties. Svertiniai fondai dabar turi apie 2,61 milijardo dolerių short pozicijų, tai yra daug mažiau nei 7,81 milijardo dolerių rugpjūčio pradžioje.

Žaliavos

Žaliavų rinkose naftos kainos trečiadienį smuktelėjo po žymiai didesnių, nei tikėtasi. JAV naftos atsargų ir silpnų euro zonos ekonominių rodiklių, kurie sumažino spekuliantų apetitą.

Brent naftos ateities sandorių kaina sumažėjo 42 centais iki 62,54 USD už barelį. West Texas Intermediate ateities sandorių kaina prarado 12 centų, siekdama 57,11 USD už barelį. Energetikos informacijos administracijos (EIA) duomenis, JAV naftos atsargos per savaitę iki lapkričio 1 d. išaugo 7,9 mln. barelių, palyginti su analitikų lūkesčiais, kad padidės 1,5 mln. barelių.

Susiję straipsniai:

JAV akcijos

JAV akcijos trečiadienį atsitraukė nuo rekordinių aukštumų ir sustabdė kilimą, kurį anksčiau skatino Vašingtono ir Pekino prekybos derybų progreso ženklai ir iš esmės optimistinis įmonių pelno sezonas. S&P 500 nukrito apie 0,04% ir buvo 3 075,70. Tačiau Nasdaq Composite krito 0,21% iki 8 416,71.

CVS Health Corp akcijų kaina pakilo 4,8% po to, kai vaistinių tinklas uždirbo geresnį nei tikėtasi ketvirčio pelną, kurį padidino „Aetna“ sveikatos draudimo verslas ir vaistinių išmokų valdymo segmentas. Humana Inc akcijų kaina pakilo 2,4%, sveikatos draudikui pranešus apie ketvirčio pelną, išaugusį dėl aukštesnių pardavimų pagal vyriausybės Medicare Advantage planą.

Obligacijos

Prancūzijos dešimties metų trukmės vyriausybės obligacijų pelningumas trečiadienį pirmą kartą nuo liepos mėnesio trumpam tapo teigiamas, nes dėl gerų Vokietijos makroduomenų ir optimizmo, vykstančio JAV ir Kinijos prekybos derybose, skolinimosi išlaidos visoje euro zonoje pakilo iki 3–1 / 2 mėnesio.

Tačiau JAV iždo obligacijų pajamingumas vėlyvoje Europos prekyboje sumažėjo. Vokietijos 20 metų trukmės obligacijų pajamingumas taip pat trumpai tapo teigiamas ir antradienį, ir trečiadienį, Prancūzijos 10 metų trukmės obligacijų pajamingumas pakilo iki 0,001%, o Austrijos 10 metų trukmės VVP pajamingumas pasiekė trijų mėnesių aukščiausią lygį – –0,0830%.

%d bloggers like this: