Šeštadienis, 9 gruodžio, 2023
Kriptovaliutos ir P2P

Kas per daiktas Bitcoin Strategy ETF?

Bitcoin Strategy ETF yra naujausias JAV kompanijos ProShares fondas prekybai biržoje. Kaip žinia, ši kompanija specializuojasi įvairiausių JAV ETF’ų kūrimų ir valdymu. Jai pasisekė būti pirmąja JAV investicine kompanija, paleidusia su bitcoin susietą ETF. Jo vienetais (akcijomis) NYSE biržoje jau bus prekiaujama nuo šiandien, 2021 m. spalio 19 d. ETF ticker’is yra BITO.

Kodėl tai ne bitcoin ETF, o tik su bitcoin susietas ETF’as? Paprasčiausiai todėl, kad bitcoin, o ir visų kriptovaliutų rinka dar nėra reguliuojama ir SEC negali išduoti leidimo ETF’ui steigti nereguliuojamoje rinkoje. Tačiau JAV turi reguliuojamus bitcoin ir net ethere ateities sandorius (futures). Tokiu pat principu veikia daugybė „žaliavinių” ETF’ų.

Taip pat skaitykite:

Plačiau apie Bitcoin Strategy ETF

Taigi, šis ETF’as tiesiogiai į bitcoin neinvestuoja, t.y. jis neveikia spot rinkoje. Tai minusas bitcoin rinkos žaidėjams, nes čia JAV investuotojų pinigai neateina. Tačiau pliusas JAV investuotojams, ypač individualiems, norintiems investuoti į bitcoin. Nors jie ir nedalyvauja kriptorinkoje, tačiau gali į rinką investuoti per išvestinius instrumentus su mažesne rizika.

Iš kitos pusės, visos investuotojų teisės saugomos. Taip šis ETF’as, kaip skelbiasi, užtikrina rinkos likvidumą, ko nėra kriptorinkoje ir bitcoin rinkoje konkrečiai.

2021 m. spalio 18 d. duomenis, ETF yra suinvestavęs į du instrumentus: CME Bitcoin futures (BTCV1) ir CME Micro Bitcoin futures (BMRV1) atitinkamai 64 ir 42 kontraktai. „V” raidė reiškia, kad tai spalio mėnesio sandoriai. Tai kas mėnesį ETF keis kontraktus ir atsiranda kontango rizika. Bitcoin Strategy ETF’o NAV yra 20 mln. USD arba 40 USD akcijai.

Taip pat fondas planuoja kas ketvirtį iš kapitalo prieaugio išmokėti išmokas fondo akcijomis arba grynaisiais. Su fondo prospektu galima susipažinti čia.

Europos investuotojams kol kas tai sunkiai prieinamas fondas, nes ne per visus brokerius leidžiama europiečiams pirkti amerikietiškų ETF. Todėl mums tai tik gera žinia kriptorinkoje. Ir belieka laukti dar geresnių naujienų. Na o bitcoin kaina juda ir be ETF pagalbos…

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

%d