Pirmadienis, 20 gegužės, 2024
JAV

Murphy USA Inc. Akcijų Analizė

Murphy USA Inc.buvo įkurta Delavere 2013 m. kovo 1 d. ir per savo dukterines įmones valdo buvusios motininės įmonės Murphy Oil Corporation, buvusios JAV mažmeninės prekybos verslo, plius kitus Murphy Oil turtus ir įsipareigojimus, palaikiusius JAV mažmeninės prekybos veiklą. Be to, 2021 m. sausio 29 d. Įmonė įsigijo Quick Chek Corporation, privačiai valdomą prekybos parduotuvių tinklą.

Kompanijos veiklą sudaro 1 733 mažmeninių degalinių ir patogaus prekių pardavimo tinklas 27 valstijose, iš kurių 1 157 prekiaujančios kaip Murphy ir 156 – kaip QuickChek parduotuvės.

Be to, kompanija tiekia degalus didmeniniams klientams per įmonės valdomus ir trečiųjų šalių produktų platinimo terminalus, taip pat transportuoja naftos produktus per savo transportavimo linijas. Turi degalinių prekybos punktus, mažų išlaidų, mažų parduotuvių formatų ir kioskų bei didesnių parduotuvių, kuriose yra platesnė maisto ir gėrimų pasiūla.

Dauguma degalinių yra įsikūrusios strategiškai patraukliose vietose, arti Walmart parduotuvių. Manoma, kad artumas sukuria didelį srautą į esamas Murhy prekybos vietas, Bendrovė bendradarbiauja su Walmart dėl degalų nuolaidų programų, ypač Walmart+ programos, kuri didina klientų pasiūlymo patrauklumą ir sustiprina tiek Murphy USA, tiek Walmart konkurencinę poziciją.

Pajamos pagal sektorius:

Pajamos pagal sektorius:
Pajamos pagal sektorius

Kompanijos finansai

Deja, bet po metų jau negalime sakyti, kad kompanija yra geras pinigų generatorius. Nors pagrindinės veiklos pinigų srautai yra teigiami ir padengia visus kaštus, 2023 m. metinės kompanijos pajamos krito net -8.17%. 10 metų vidutinis metinis pajamų augimas sumažėjo iki 1.76%. Tai vis dar geras augimas.

Sumažėjo Bendrasis ir Grynasis pajamingumai, atitinkamai 6.03% ir 2,59% 2023 metais. Nežiūrint to, kaštų dalis Bendrajame ir Veiklos pelnuose yra žemiau Sumanaus investuotojo kritinės ribos. Todėl ši kompanija mus domina. Vidutinio turto grąža yra net 13.16%, o Nuosavybės grąža beveik 76%.

Atsargų apyvartumas yra labai mažas, o pinigų apyvartos ciklas yra neigiamas. Tai labai geri rodikliai mažmeninės prekybos tinklui. Ji nedirba į sandėlį, ką atsiveža, tą iš karto parduoda. Iš čia solidūs pinigų srautai, kompensuojantys Bendrąjį pajamingumą. Nepaskirstyto pelno rentabilumas sumažėjo iki 17.84%. Tai rodo apie Vadybos trukumus, atsiradusius praėjusiais metais.

Kompanija daug investuoja į kapitalą veiklai. Vienas doleris, investuotas į Ilgalaikį materialųjį turtą generuoja 1.75 dolerio EPS. Investuojami skolinti pinigai, Tačiau skolos aptarnavimo kaštai Veiklos pelne yra nedideli, o Ilgalaikių skolų padengimui 2023 metų Grynuoju pelnu užtektų vos 0.31 metų.

F_Score rodiklis yra 5. Tai žemiausias investicinis rodiklis ir per metus jis suprastėjo. Vis dėlto akivaizdžiai pasireiškia auganti kaštų tendencija ir dėl to mažėjantys Pajamingumo rodikliai. Kompanija veiklą palaiko apyvartumo dėka.

Bet akcininkams kompanija dosni. Nepaskirstyto pelno vidutinis metinis augimas siekia net 40.73%, o jo rentabilumas buvo 17.84%. O per visus 2023 metus kompanija per Dividendus ir Nuosavų akcijų supirkimą akcininkams grąžino beveik 66% metų Grynojo pelno.

Jei kompanijos savininkai norėtų parduoti akcijas bei investuoti į 10 metų trukmės JAV Iždo obligacijas ir gauti tokią pat grąžą, kokią gavo 2023 metais, tai akcijas turėtų pardavinėti po 604 USD. (Rinkos kaina rašymo metu – 410 USD).

Investicinio įverčio rezultatas:

 Investicinio įverčio rezultatas
Investicinio įverčio rezultatas

Murphy USA Inc. akcijos

Murphy USA Inc. akcijos listinguojamos Niujorko vertybinių popierių biržoje, trumpinys (ticker) yra MUSA.

Dividendus kompanija pradėjo mokėti tik 2020 metais. Vidutinis metinis dividendų augimo tempas sudarė net 15.73%. Bet dividendinis pajamingumas vis dar lieka mažas. Rašymo metu jis buvo 0.38%. Taip yra todėl, kad investuotojai mato, kad kompanija myli savo akcininkus ir todėl kelia jos akcijų kainą.

2023 m. gale investuotojai už 1 (vieną) Laisvų pinigų srauto dolerį mokėjo per 17 USD – daugiausiai per 4 paskutinius metus, kai kompanijos pajamingumo rodikliai buvo geresni. Vadinasi, rinkoje kompanijos veikla vertinama adekvačiai ir su rimtais lūkesčiais.

Kompanijos akcijos nėra labiau rizikingos už kitas. Nors beta yra 0.77, standartinis nuokrypis (YoY) siekia 25%. Iš kitos pusės, tokia akcija portfelyje gali pagerinti pelningumo rodiklius. PEG yra labai patrauklus – 0.54. Akcijos rizikos premija (Equity risk premium) rašymo metu siekia 1.62%.

GRAPES metodu apskaičiuotos kainos perspektyva yra 990 USD. Mūsų metodu apskaičiuota kainos perspektyva yra kur kas optimistiškesnė. Tokiais tempais galime greitai sulaukti ir akcijų splito. Istorinis akcijos kainos CAGR yra 24%.

Kainos perspektyva
Kainos perspektyva

Kainos grafikas

Išvados

Kompanija tikrai įdomi. Bet jokiu būdu neinvestuotume į ją All-In. Tačiau dėl jos turimo potencialo tikėtinas ir spartus akcijos kainos augimas. Todėl mes pildysimės šių akcijų savo portfelyje per kainos korekcijas. Lig šiol, per pirmą idėjos paskelbimą mūsų skaitytojai jau galėjo užsidirbti apie 70% vidutinę metinę grąžą iki mokesčių.


Kompanijos puslapis.

Daugiau JAV akcijų.

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.